Дизайн квартири студії – цікаве та непросте завдання одночасно. Особливо коли простору зовсім мало або воно має дивну форму. Як зробити життя в такій квартирі комфортним і які дизайнерські трюки використовувати, щоб студія вам сподобалася. У цій статті розберемо: переваги та недоліки квартир з відкритим плануванням, правила дизайну для зовсім невеликих студій, а також як вибрати найбільш вдалий дизайн інтер'єру для квартири-студії.
Зміст:
Квартира-студія: особливості та походження
Ідею створення квартири-студії приписують Людвігу Міс ван дер Рое. Прообразом першої квартири-студії став його знаменитий будинок-паралелепіпед. Будинок складається з однієї кімнати, а всі його стіни скляні, завдяки чому будинок завжди заповнений світлом. Називається цей будинок Фарнсуорт, туристи й зараз часто приїжджають до Чикаго глянути на нього.
Концепція квартири-студії прижилася у всьому світі.
У Львові квартири-студії стали активно з’являтися в 90-ті: по-перше, у студії стали перетворювати незручну оселю, по-друге, популярності студіям додали, як не дивно, помилки проєктувальників (об’єднання кухні з житловою частиною на маленьких площах у нових багатоквартирних будинках стало поштовхом до продажу «квартир за ціною кімнати» та розвитку студійного дизайну інтер’єру).
У США сучасні квартири-студії – це, як правило, великі дворівневі апартаменти, де перший поверх розбитий на зони кухні та вітальні, а на другому поверсі знаходиться одна велика кімната-спальня.
У Європі студіями заведено рахувати квартири без перегородок загальною площею від 40 до 120 квадратних метрів. Хоча у різних країнах своя специфіка. Часто трапляються квартири напівстудійного типу.
У країнах Азії розвиток студійного проєктування призвело до будівництва квартир із дуже маленькою квадратурою, так званих «капсул». Їхня головна мета – розселити густонаселені мегаполіси на мінімально можливій площі.
В Україні зараз будують і просторі елітні квартири-студії, але все ж таки здебільшого – це бюджетне малогабаритне житло.
Особливості квартири студії:
1. Відкрите планування:
Відсутність міжкімнатних перегородок, що створює єдиний житловий простір; наявність дверей та стін тільки для технічних приміщень (санвузол); кухня пов’язана з рештою житлового простору.
2. Ефект більшого простору:
Через відсутність стін здається, що у студії більше житлового простору. Якщо захотіти порівняти студію і квартиру однієї та тієї ж площі, перша здасться більш просторим приміщенням. А маленькі квартири 20-30 кв м взагалі можуть існувати тільки в такому форматі.
3. Свобода зонування:
Квартира-студія дозволяє створювати додаткові функціональні зони (наприклад, барна стійка), які не мають жорстких меж, можуть нашаровуватись і трансформуватися одна в іншу (наприклад, коли справа стосується вбудованих меблів). Розташовувати їх можна будь-яким зручним для вас способом.
Переваги відкритого планування квартири
Можна виділити такі приємні переваги:
- Житло здається просторішим, ніж є насправді.
- Відсутні зайві стіни та товсті перегородки, що з’їдають частину площі.
- Через відсутність перешкод у природному та штучному освітленні студії досить світлі.
- Можливість самостійного зонування та створення унікального інтер’єру. Є простір фантазії.
Наступні кілька пунктів актуальні лише для невеликих студій:
- Нижча ціна, ніж у невеликої однокімнатної квартири.
- Менші комунальні платежі.
- Нижчі витрати на ремонт та оздоблення.
- Мінімальна кількість меблів допомагає заощадити на оформленні.
Недоліки студійних квартир
У студій є і чимало недоліків:
- Житло здається просторішим, ніж є насправді.
- Відсутні зайві стіни та товсті перегородки, що з’їдають частину площі.
- Через відсутність перешкод у природному та штучному освітленні студії досить світлі.
- Можливість самостійного зонування та створення унікального інтер’єру. Є простір фантазії.
- Навряд чи в студії зможуть з комфортом жити понад 2 особи.
- Неможливо забезпечити окремий простір, просто немає своїх кімнат.
- Відсутність передпокою – пил та бруд іде одразу до квартири.
- Потрібна хороша вентиляційна система: запахи кухні або вихованця (при несвоєчасному прибиранні) можуть просочити все приміщення.
- Якщо студія маленька, часто потрібні додаткові складські приміщення для зберігання речей.
- Відсутня усередині квартирна звукоізоляція. Читайте про те, як зробити шумоізоляцію у квартирі.
- Сміття поступово поширюється по приміщенню і потрібно щоразу прибирати всю квартиру.
- Якщо студія виходить в результаті перепланування, то в ряді випадків це несе надто великі тимчасові та грошові витрати.
Дизайн маленької квартири-студії: як вичавити максимум
Хочете вичавити весь потенціал зі своєї маленької квартири-студії? Багато хто задається цим питанням – спробуємо дати низку практичних порад:
1. Кольори
Оптимальним рішенням буде максимальне використання білого та світлих пастельних відтінків. Вони допоможуть візуально збільшити простір.
2. Освітлення
Маленька квартира повинна мати яскраве освітлення, темні квартири здаються меншими. Не хочете драми, звільніть підвіконня та приберіть усі предмети, які можуть затуляти природне світло. Також варто продумати окреме висвітлення для різних функціональних зон.
3. Зонування
Його зручно здійснити за допомогою кольору, фактур (наприклад, у кухонній зоні на підлозі плитка, а далі ламінат), освітлення, меблів (наприклад, відкритий стелаж), тонких прозорих або розсувних перегородок.
4. Меблі, що вбудовуються
Відкидний стіл або висувне ліжко ідеально підходять для маленької студії.
5. Рівні приміщення
Якщо висота стель дозволяє – подумайте про створення невеликого другого поверху. Можливо, вдасться туди винести спальне місце.
6. Дзеркала
Потрібно використовувати більше дзеркал, завдяки властивостям вони створюють ілюзію більшого простору.
7. Використання всього вертикального простору
Не дозволяйте простору стін і стелі марнувати. Додавши гачки, ви зможете повісити багатофункціональні елементи, декор, стійки для горщиків з кімнатними рослинами або сітки для зберігання.
8. Прозорі меблі
Якщо у вас є потреба в столі або стільцях, але не хочете, щоб вони захаращували ваш простір, купіть прозорі меблі.
9. Невидимі системи зберігання
Якщо можливо, варто зробити подіум під ліжко або вибирати меблі з ящиками. Наприклад, журнальний столик або пуфи з прихованим сховищем усередині. Пофарбуйте шафи в той самий колір, що й ваші стіни, щоб вони вписувалися в простір, а чи не домінували у ньому.
10. Використовуйте штори
Перейдіть на роздільники, які пропускають світло або не займають місця. За допомогою штор або легких фіранок можна відокремити спальне місце або невеликий робочий куточок.
11. Не бійтеся великих меблів
Наприклад, велика шафа-купе з дзеркальною стінкою або великий кутовий диван відмінно підійдуть.
Дизайн квартири студії 30 кв.
Спокійний та елегантний дизайн квартири-студії на 30 кв.м, нічого зайвого, симбіоз стилю та функціональності. Для дизайну інтер'єру вибрано не шаблонне колірне рішення: світло-сіра база з використанням холодного світло-рожевого відтінку та хакі. Прекрасний вибір для квартири із вікнами на сонячну сторону.
Характерне зонування студії на кухню-вітальню та спальну зону. Власники зможуть повноцінно відпочивати. Розділяє зони невеликий зручний обідній стіл із «повітряними» та легкими стільцями.
Точкові світильники на стелі, світлодіодне підсвічування кухонної панелі, великі стильні лампи над обіднім столом і дуже гарні антуражні ліхтарі-свічники біля ліжка. Регулюючи освітлення, можна управляти атмосферою у всій квартирі.
Створені ідеальні місця для зберігання – подвійний ряд кухонних шаф, верхній ярус яких йде під саму стелю, велика шафа для одягу при вхідній зоні. Такий дизайнерський хід дозволяє використати максимум простору. Відкритий поличний модуль створює додаткове місце для зберігання, не перешкоджаючи руху світла і повітря.
Величезне дзеркало в незвичайній оправі разом з елегантним кріслом додає вишуканості дизайну квартири. Взагалі, квартира не перевантажена деталями, дизайн інтер’єру старанно продуманий і грамотно стилізований.
Ванна кімната, суміщена з санвузлом, у мінімалістичному стилі, з акцентною шафою-тумбою глибокого синього кольору, в якій захована пральна машина та ящики з будь-яким начинням.
Дизайн квартири студії 25 кв.
У дизайні квартири-студії 25 кв.м та ж сіра база, але в білому обрамленні, з нашаруванням текстур та візерунків – дуже світлий та життєрадісний інтер’єр.
Привертає увагу соковите та яскраве панно над фартухом у кухні, картинки на стінах, живі рослини, строкаті корінці книг. Це чудовий приклад того, як продумані дизайнерські рішення для інтер’єру, такі як колір, допомагають задати настрій у квартирі-студії. Завдяки цьому квартира виглядає великою, світлою та живою.
На відміну від попереднього прикладу, в дизайні квартири площею 25 кв.м зроблена спроба «фізичного» поділу різних функціональних зон: кухня відокремлена скляною перегородкою з дверима, що зсуваються, а спальне місце – низьким стелажем.
У передпокої та кухонній зоні дизайнер передбачив контрастні стельові світильники на шинах зі спрямованим світлом, у житловій частині – регульована стельова лампа з абажуром та в пару їй настінні бра.
Проблеми зберігання в цьому інтер’єрі вирішені за допомогою величезних білих шаф у стелю, ніби вписаних у стіни, парних відкритих білих полиць у житловій частині та закритих пристібних шафок на всю довжину стіни передпокою. У кухні також два ряди навісних шаф для використання всієї вертикалі простору.
Дизайн квартири студії 20 кв.
У дизайні квартири-студії 20 кв.м набагато складніше передбачити все необхідне для життя, це виклик, до якого потрібно бути готовим. Думаєте, вам бракує місця? Подумайте вкотре!
Отже, всупереч всім обмеженням, перед нами невелика акуратна квартира, в якій є все необхідне, навіть маленький «робочий кабінет». Місце на кабінет знайшлося завдяки приєднанню лоджії.
Дизайн інтер’єру квартири-студії все в тому ж сірому з включенням відтінків білого і дерева світлих порід. Загальним акцентом, що розбавляє таку монохромну стильову єдність в інтер’єрі, став трав’янисто-зелений, який присутній на кухонному фартуху, на великій картині над диваном та в санвузлі.
Оскільки квартира прямокутна, всі функціональні зони притиснуті до стін з вільною центральною лінією для пересування. В інтер’єрі вертикальний простір використано з розумом: по всій лівій стіні квартири зверху розташовані шафки-антресолі, у передпокої стіна заставлена повністю – закритими та відкритими шафами-поличками для взуття, коробок та іншого. Навпроти робочого місця теж розташована велика шафа, але завдяки білому кольору вона здається легкою і «невидимо» вписується в простір.
Продумано систему освітлення різних зон. Дві лінії точкових світлодіодних світильників на стелі та акцентні настінні бра із хромованими абажурами.
Мозаїка кухонного фартуха, що переливається на сонці, і дерев’яні панелі, а також світлого відтінку в тон текстильний диван створюють більш теплий і гостинний дизайн інтер’єру цієї невеликої студії.
Прямокутна квартира-студія: ідеї дизайну
Прямокутне планування або так званий пенал зустрічається досить часто. Головне завдання при створенні дизайну прямокутної квартири-студії, щоб інтер’єр не здавався темним та захаращеним. Тому важливо забезпечити віддаленим від вікон зон додаткове освітлення. Декору – по-мамуму. Найпростіший спосіб візуально розширити простір витягнутої квартири-студії – використання в обробці всіх поверхонь (у тому числі меблів) світлих пастельних відтінків, так ви додасте інтер’єру легкості та легкості. Дзеркальні поверхні та багаторівневі підсвічені стелі теж допоможуть візуально збільшити простір.
Розміщення меблів – зазвичай вздовж стінок. Але зонуючи прямокутну квартиру-студію, не варто намагатися розташувати різні зони суворо навпроти один одного (наприклад, робоче місце та спальне) – так квартира здаватиметься перегородженою та перевантаженою, краще розташовувати їх послідовно.
Можна використовувати перегородки в інтер’єрі, основна порада для прямокутних студій – скляні перегородки або недорогі перегородки з гіпсокартону, але не суцільні, а з віконцями (щоб не створювати додаткової перешкоди для світла). Також можна передбачити перегородки розсувного типу, зокрема дзеркальні.
Дизайн квадратної квартири-студії
Квадратна студія – безперечно, виграшний варіант для розробки дизайну. Можливостей для організації комфортного та гармонійного простору тут хоч відбавляй. Квадратне планування дає можливість розміщувати меблі не лише вздовж стін. Важливе завдання в дизайні квадратної квартири – правильно задіяти простір і серед студії, створити грамотний і зрозумілий поділ на зони.
Часто у випадку квадратної квартири-студії за допомогою ніш або прозорих перегородок створюють окрему зону для спального місця або ставлять міжкімнатні перегородки для зонування приміщення.
Інтуїтивної зрозумілості поділу можна домогтися також за допомогою кольору, світла, розташування меблів (наприклад, в іншій зоні меблі повернуті на протилежний бік) та різних стелажів. На відміну від інших планувань, в інтер’єрі кухонної зони квадратної студії рекомендуються подовжений стіл або острів барного типу – зручно та врівноважує особливості геометрії.
Якщо є балкон, його можна приєднати та використовувати додатковий простір як робочий кабінет або обладнати зону відпочинку.
Дизайн квартири студії: практичні поради
Хоча простір може бути обмежений, є десятки способів з практики дизайну, щоб отримати максимальну віддачу від кожного метра і зробити житло не просто придатним, але перетворити його на будинок, яким можна пишатися.
1. Жіночий стиль
Щоб створити жіночний та елегантний дизайн для міської особи, рекомендуємо м’які пастельні відтінки, щоб максимізувати почуття спокою та безтурботності. Використовуйте поверхні, що відображають в інтер’єрі, а також матеріали з блиском.
2. Спальна зона
Найпроблемніша частина в інтер’єрі студії – це зазвичай спальна зона. Найчастіше використовують диван, що розкладається, але набагато цікавіше передбачити можливість, коли ліжко до певної міри «ховається». Її можна сховати за перегородкою чи книжковою шафою.
3. Системи зберігання
Незалежно від того, наскільки великий будинок, місце для зберігання – це важлива складова функціонального інтер’єру. Тому або дозвольте вашим полицям і шафам дотягнутися до стелі, або використовуйте спеціально пристосовані меблі з прихованим сховищем, яке відмінно підходить для всього, що не варто виявляти на загальний огляд або що викликає візуальний безлад.
4. Закони симетрії
Симетрія у невеликому просторі може стати ключем до збалансованого феншу. Настінні світильники та підвісні полиці, кімнатні рослини, декор – пограйте зі стилями та масштабом.
5. Нешаблонні ходи
Попри малі габарити не варто відмовлятися від кольору і створювати зовсім плоский дизайн. Не занурюйте відразу кисть у білу фарбу, сподіваючись, що ваша квартира буде виглядати просторіше. Натомість спробуйте створити інтригу в інтер’єрі, відволікаючи око від відсутності відкритого простору. Темні гламурні шпалери, ілюстровані панелі, настінні світильники, дзеркала – йдіть уперед, пориньте у візерунок та колір!
Ось ще кілька практичних порад щодо дизайну квартири-студії:
- Використовуйте дзеркальні розсувні двері.
- Не захаращуйте квартиру дрібницями.
- Пофарбуйте одну із стін у яскравий колір.
- Персоналізуйте простір картинами, графікою тощо.
Якщо вам сподобалися наші ідеї та поради, не соромтеся ділитися ними з друзями.
Потрібна консультація щодо ремонту?
Залишіть заявку, і наші спеціалісти проконсультують вас з усіх питань
Перегляньте інші статті про ремонти
Тренди ремонту квартир у 2024 році
Тренди ремонту квартир 2024 У 2024 році тренди ремонту квартир в Україні акцентують на створенні комфортного, екологічно чистого та функціонального житлового простору. Основні тенденції охоплюють: Екологічність і використання натуральних матеріалів: Зростає попит на екологічні матеріали, такі як дерево, камінь, керамічна плитка та текстиль з натуральних волокон. Окрім того, акцент робиться на безпечності лакофарбових покриттів та
Ремонт будинку
Зміст: Ремонт будинку Власний будинок – це мрія багатьох людей. Він є не тільки місцем для проживання, а й символом затишку, комфорту та сімейного затишку. Але, якщо ви вже володієте власним житлом, ви, напевно, знаєте, що від часу до часу він потребує ремонту. Ремонт будинку – це складний процес, який потребує не тільки зусиль, а
Скільки коштує квадратний метр шпаклювання у Львові?
Скільки коштує квадратний метр шпаклювання у Львові Якщо ви плануєте шпаклювати стіну або стелю у Львові, важливо розуміти витрати на цю роботу. Шпаклювання, також відоме як поклейка шпаклівки, є поширеним методом для створення рівної поверхні перед фарбуванням або приклеюванням шпалер. У цій статті ми розглянемо фактори, що впливають на вартість шпаклювання та надамо вам орієнтовну
Поділитись