Продумати дизайн маленької ванної кімнати - мистецтво. Які нюанси необхідно врахувати та чому при виконанні цього завдання скористатися допомогою професіонала? Про це - нижче.
Зміст:
Планування простору у маленькій ванній
Перед тим, як приступати до безпосереднього проведення робіт, необхідно скласти дизайн-проєкт, а також детальну схему зонування площі. Пам’ятайте, що у вашому розпорядженні є мало простору. З цієї причини всі предмети та елементи сантехніки повинні бути розташовані максимально компактно (не на шкоду ергономіці, зрозуміло). Загальні моменти, які необхідно враховувати при плануванні дизайну невеликої ванни, перераховані нижче.
1. Обов’язково оснастить приміщення вузькою шафою вертикального типу. Бажано вибирати кутові, закриті варіанти меблів, виконані з пластику або інших варіантів матеріалів, які не схильні до псування під впливом вологи. Чому саме закрита шафа? Так, у мережі ви напевно знайдете безліч фото дизайну маленької ванної кімнати, при створенні якого були використані полички та шафи відкритого типу. Однак на подібних фотографіях майже завжди відсутні предмети особистої гігієни – подумайте, чи матимуть вигляд меблі, заставлені безліччю предметів, а головне – чи буде це зручно? Особливо актуальними є шафи закритого типу для обивателів, у яких у будинку є діти або тварини.
2. Сушка для рушників бажано розташовувати якомога вище. Але при цьому монтувати його потрібно таким чином, щоб легко діставати до нього.
3. Унітаз рекомендується вибирати з інсталяцією або вбудованим умивальником. Це допоможе значно заощадити простір. Крім того, забиратися в майбутньому буде набагато простіше. Та й виглядають такі рішення досить сучасно.
4. Якщо ви часто приймаєте ванну, варто подумати про заміну її на душову кабіну. Докладніше про це трохи пізніше.
5. Над входом можна повісити поличку для зберігання, гачки або вішалку для рушників. За наявності належного досвіду навіть маленьке приміщення можна зробити зручним і функціональним.
Вдалі кольорові рішення у дизайні маленьких ванних кімнат
Відомо, що від правильного підбору кольорів, фактур, візерунків і навіть відтінків для обробки приміщення, безпосередньо залежить те, наскільки в ньому буде затишно і комфортно перебувати. А іноді вдалі колірні рішення допомагають навіть візуально розширити простір, а особливо важливим цей аспект є при створенні дизайну маленької ванної кімнати. Отже, які кольори вибрати для дизайну ванни невеликого розміру, і що враховувати при складанні загальної палітри кольорів?
Візуально збільшити площу допоможе застосування світлих тонів. Чим світліший колір, тим більше (зрозуміло, тільки зорово) збільшиться простір. Тому для оформлення в цьому випадку часто використовується саме білий колір. Як варіант, можна використовувати будь-які світлі тони та відтінки. Найбільш оптимальним варіантом можуть стати: кремовий, беж, блакитний, рожевий, зелений та інші.
Щоб однотонне оздоблення не виглядало надто нудним, можна використовувати фактурну плитку або інші оздоблювальні матеріали текстурного типу. Можна поєднувати емалеві, глянсові та матові поверхні. При вмілому підході це допоможе зробити дизайн більш цікавим та нестандартним. А монотонну колірну гаму можна розбавити яскравими контрастними аксесуарами – килимками, рамою дзеркала тощо. Крім того, незалежно від основної колірної гами, стеля у приміщенні краще зробити білим. Підлога, своєю чергою, повинна бути такою, як стеля або на 1-2 тони темніше. Це дозволить збільшити висоту стель.
Важливо: при створенні дизайну маленьких ванних кімнат рекомендується використовувати керамічну плитку або інші матеріали невеликого розміру. Велика плитка чи панелі забезпечать візуальне зменшення простору. Тому застосування таких оздоблювальних матеріалів настійно рекомендується уникати.
Які б творчі ідеї ви не знайшли, не рекомендується проводити експерименти з малюнками під час використання мозаїки. Без належного досвіду у цій галузі ви ризикуєте зіпсувати загальну композицію, оскільки потрібний малюнок навряд чи вдасться викласти з першого разу.
Плитку рекомендується викладати з подальшим затиранням швів. При цьому затирання має збігатися з плиткою за кольором, щоб композиція виглядала як єдине ціле. Для візуального розширення простору одну або кілька стінок можна прикрасити дзеркалами.
Дизайн маленької ванної кімнати, поєднаної з туалетом
Санвузол суміщеного типу не є рідкістю для квартир старого та нового фонду. Складність створення дизайну та проведення ремонтних робіт обумовлюється не лише маленькою площею приміщення, але й великою кількістю сантехнічного обладнання, що в ньому розміщено.
При проведенні ремонту в поєднаному санвузлі необхідно дотримуватися принципів, перерахованих далі.
1. Меблі та зовнішні елементи сантехніки повинні мати максимально компактні розміри. Взагалі в подібних ситуаціях меблі рекомендується вибирати не готові, стандартні, а замовляти. У цьому випадку вона буде зроблена точно під розмір та параметри конкретного приміщення, відповідно до ваших бажань та смаків. Шафки, дзеркала та полиці рекомендується вибирати підвісні.
2. Також можна розглянути можливість встановлення підвісного унітазу та раковини. Стандартну ванну рекомендується замінити на душову кабіну чи аналог кутового типу.
3. Якщо йдеться про ремонт у старій квартирі, рекомендується також задуматися про можливу заміну комунікацій. Рано чи пізно ви все одно зіткнетеся з цією необхідністю. У процесі ремонту необхідно продумати, як забезпечити доступ до внутрішніх елементів комунікацій: вентилів, труб тощо. Інакше у разі виникнення аварійних ситуацій вам доведеться попрощатися з певною частиною нової обробки, яку потрібно буде демонтувати.
4. При створенні дизайн-проєкту врахуйте, що практично будь-який оздоблювальний матеріал, що використовується для облицювання стін та підлоги, прикрадає простір за рахунок товщини самого матеріалу. Наприклад, плитка вкраде до 1 см з кожного боку, оскільки середня товщина кахлю становить 4-9 мм. Якщо на цю мить не буде враховано, нові меблі просто не поміститься в приміщенні.
Загалом, говорячи про вибір оздоблювальних матеріалів для даної зони, можна уточнити, що найбільш відповідними є такі:
- фарба (не прикрадає простір);
- кахель;
- пластик;
- камінь (натуральний або бюджетніший за вартістю – синтетичний);
- керамограніт.
5. Окремої уваги потребує встановлення пральної машини. Бо місця для її встановлення в більшості подібних випадків немає, можна розглянути варіант купівлі та встановлення настінної пральної машини.
Загалом треба сказати, що основними принципами та критеріями при розробці дизайну мають стати: ергономічність, компактність, функціональність та грамотне використання кожного сантиметра площі.
Дизайн маленької ванної кімнати без туалету
Спочатку дизайн маленької ванної кімнати без туалету передбачає наявність більших можливостей для фантазії, ніж попередній варіант. Проте, тут також необхідно пам’ятати про раціональне використання простору та грамотний підбір кольорів оздоблення.
Почати треба з освітлення. Замість однієї великої лампи можна встановити безліч маленьких. Дане рішення дозволить створити зональне освітлення та допоможе заощадити електрику. Крім того, гарне освітлення забезпечить зорове збільшення простору.
Продумуючи дизайн ванної кімнати невеликого розміру, потрібно подбати про те, щоб всі внутрішні комунікаційні елементи були приховані від сторонніх очей. Але в той же час потрібно зберігати можливість швидкої доступності для заміни або усунення течі. Зробити це можна за допомогою пластикових панелей або коробів із того ж пластику.
Умивальник можна придбати кутовий. Така сантехніка дозволить вам заощадити чимало місця. Меблі також необхідно вибирати кутові, підвісні або вбудованого типу.
При виборі оздоблювальних матеріалів відмовтеся від нераціональних (в плані простору) навісних стель. Зрештою вони «вкрадуть» приблизно 10 см висоти, що є досить істотним для невеликого приміщення. Найкращим варіантом стане пластикова стеля або облицювання такого за допомогою дзеркал. Останній варіант забезпечить візуальне збільшення висоти стелі. В цілому краще вибирати для обробки світлі однотонні відтінки та матеріали, що не псуються під впливом вологи.
Двері в процесі створення дизайну маленької ванни без туалету краще передбачити не звичайні розстібні, а розсувні. Такий варіант дозволить заощадити простір коридору під час відкриття. Якщо ж ви хочете встановити класичні двері, потрібно вибрати варіант установки з подальшим відчиненням назовні, а не всередину і без тісного приміщення.
Дизайн маленької ванної кімнати з душовою кабіною (без ванни)
Для дизайну маленької ванни з душовою кабіною застосовані ті ж принципи, що були описані вище, проте деякі нюанси тут все ж таки є.
Почати варто з того, що можна придбати готову душову кабіну або замовити її спорудження в індивідуальному порядку. Останній варіант більш кращий з погляду дизайну, оскільки тут ви отримуєте ще й обробку поверхонь у душовій зоні. За вартістю, обидва варіанти є приблизно однаковими.
Для економії простору найкраще виконувати облаштування кабіни кутового типу. Такий куточок займає всього 1 метр площі та обходиться дешевше за інші варіанти.
Що стосується обробки душової зони, то її можна виконувати за допомогою мозаїки або неслизького кахлю, а також підібраної в тон затирання. Якщо ви використовуєте кілька кольорів одночасно, цілісний образ приміщення допоможе створити виконання стиків лише на внутрішніх кутах.
При поганій якості водопровідної води рекомендовано віддати перевагу кабіні із темного скла (не тонованого). В іншому випадку з часом сольові та хлорні відкладення, які мають здатність накопичуватися на стінках, сильно зіпсують зовнішній вигляд зони, що розглядається нами в цілому.
Також важливо врахувати, що в зоні душу на стелі не повинно бути освітлювальних приладів. На відстані половини витягнутої руки від душу потрібно встановити вішалку для рушників та навісну поличку, в якій ви зберігатимете гігієнічні засоби.
Як оптимальний і водночас простий стиль дизайну невеликої ванної кімнати рекомендований мінімалізм. Загальна концепція тут зводиться до принципу «менше – краще». Тобто жодних зайвих декоративних елементів, максимум компактності та функціональності.
Ми постаралися висвітлити вам основні правила дизайну маленької ванної кімнати (з душем або ванною). Приклади готових рішень ви можете знайти на нашому сайті.
Як стає ясно, створити грамотний дизайн в умовах суттєво обмеженого простору, наповненого всілякими комунікаційними елементами, не так просто, як це може здатися. Що ж робити, щоб не допустити можливих помилок чи виникнення аварійних ситуацій?
Компанія «Реммо» надає послуги з ремонту квартир під ключ у Львові.
Потрібна консультація щодо ремонту?
Залишіть заявку, і наші спеціалісти проконсультують вас з усіх питань
Перегляньте інші статті про ремонти
Тренди ремонту квартир у 2024 році
Тренди ремонту квартир 2024 У 2024 році тренди ремонту квартир в Україні акцентують на створенні комфортного, екологічно чистого та функціонального житлового простору. Основні тенденції охоплюють: Екологічність і використання натуральних матеріалів: Зростає попит на екологічні матеріали, такі як дерево, камінь, керамічна плитка та текстиль з натуральних волокон. Окрім того, акцент робиться на безпечності лакофарбових покриттів та
Ремонт будинку
Зміст: Ремонт будинку Власний будинок – це мрія багатьох людей. Він є не тільки місцем для проживання, а й символом затишку, комфорту та сімейного затишку. Але, якщо ви вже володієте власним житлом, ви, напевно, знаєте, що від часу до часу він потребує ремонту. Ремонт будинку – це складний процес, який потребує не тільки зусиль, а
Скільки коштує квадратний метр шпаклювання у Львові?
Скільки коштує квадратний метр шпаклювання у Львові Якщо ви плануєте шпаклювати стіну або стелю у Львові, важливо розуміти витрати на цю роботу. Шпаклювання, також відоме як поклейка шпаклівки, є поширеним методом для створення рівної поверхні перед фарбуванням або приклеюванням шпалер. У цій статті ми розглянемо фактори, що впливають на вартість шпаклювання та надамо вам орієнтовну
Поділитись