Ремонт в хрущовці 10 головних проблем

Ремонт в хрущовці: 10 головних проблем

«Хрущовками» називають малогабаритні будинки, збудовані за радянських часів. Їх можна зустріти у будь-якому місті. Особливості хрущовок: низькі стелі, маленька кухня, невеликий, найчастіше суміщений санвузол. Це слід враховувати під час планування ремонту. Розглянемо основні особливості ремонту в хрущовці та проблеми, з якими найчастіше стикаються власники таких квартир. Це необхідно, щоб знати, на що звернути увагу і з чого розпочати ремонт у хрущовці.
Зміст:

Погана шумоізоляція та теплоізоляція

Квартири у хрущовках позиціонуються як доступне житло. Низька ціна житла обумовлена ​​високими темпами будівництва та використанням дешевих матеріалів. На жаль, це не найкраще позначається на якості квартир.

Одна з головних складнощів, з якими стикаються власники такого житла – низька тепло- і шумоізоляція. Проблеми виникають з кількох причин:

  • По-перше, в будинках цього періоду споруди покрівля, що не вентилюється, яка погано тримає тепло.
  • По-друге, у стиках плит згодом з’являються щілини.
  • По-третє, тонкі перегородки між квартирами та кімнатами.

Перед тим як зробити ремонт у хрущовці, потрібно оцінити початковий стан квартири та скласти план робіт. Починають найчастіше з додаткової ізоляції. Для цього використовується мінеральна вата, пінополістирол, пінополіуретан, пробка та інші матеріали. Детальнішу інформацію про види ізоляції можна знайти тут.

Зношені водопровідні мережі

Часто під час ремонту у хрущовці доводиться змінювати водопровідні труби. Чавунні стояки, які встановлені при будівництві будинку, з часом сильно зношуються. Через це можуть виникати протікання та неприємний запах, а також з’являється цвіль.

Щоб позбавитися цих проблем, чавунні труби змінюють на пластикові. Пластикові труби більш легкі та довговічні. Вони витримують високу температуру, стійкі до хімічних дій.

При встановленні пластикові труби підключають до зовнішньої каналізації будинку. При цьому дуже важливо звернути увагу на якість стиків між чугунними та пластиковими деталями, щоб уникнути проблем під час експлуатації системи.

Зношені водопровідні мережі
Зношені водопровідні мережі

Алюмінієва електропроводка

Під час капітального ремонту рекомендується змінювати електропроводку від щитка по всій квартирі. Стандартно у будинках хрущовської епохи встановлювалася алюмінієва проводка. Рекомендовано міняти такі дроти на мідні.

Мідна проводка, на відміну від алюмінієвої:

  • здатна витримувати вищу напругу,
  • менше нагрівається,
  • не ламається під час монтажу,
  • при однаковому питому опорі мідний кабель тонший, ніж алюмінієвий.

Як правило, у старих будинках проводка сильно зношена. Це може призвести до замикання та спалаху. У середньому термін служби алюмінієвого дроту становить 25 років. Після цього його обов’язково слід замінити.

Стара алюмінієва електропроводка в хрущовці

Різний рівень підлоги

Часто власники квартир у хрущовках стикаються з тим, що рівень підлоги між кімнатами різний. Одна з особливостей ремонту та заміни підлоги у хрущовці – необхідність усунення перепаду висот. Проблему можна вирішити у різний спосіб.

  • Найпростіший варіант – повністю демонтувати старе покриття та постелити нове в один рівень.
  • Для усунення перепадів заввишки 2-3 сантиметри можна використовувати накладки із пробки.
  • Для скріплення між собою двох різних покриттів для підлоги і згладжування переходів можна використовувати Т-подібні молдинги. Цей варіант підходить, якщо різниця не перевищує 9 мм.
  • Щоб приховати велику різницю (3-6 см), можна встановити заглушки зі скосом.
  • Для вирівнювання переходу між кімнатами можна використовувати спеціальний герметик. Склад заливають у щілину між покриттям підлоги і згладжують за допомогою шпателя. Для висихання потрібно 24 години. Працювати з таким матеріалом може лише фахівець, знайомий із його специфікою.

Усунення перепаду висот між кімнатами робить інтер’єр сучаснішим і дозволяє зорово збільшити простір. Якщо хочете розмежувати приміщення, можна використовувати декоративні пороги.

Перехід між кімнатами у хрущовці
Нерівна підлога в хрущовці
Нерівна підлога в хрущовці

Невеликі вікна

Вікна в хрущовках найчастіше перебувають у поганому стані. Під час ремонту їх доводиться міняти. Проблема полягає в тому, що вікна мають невеликий розмір. Щоб візуально збільшити скління, краще вибирати склопакети без поділу на окремі секції.

Переваги одностулкових вікон:

  • доступна ціна;
  • стійкість до злому;
  • різні механізми відкривання.

Також можна встановити вікно із двома стулками. Наявність більшої кількості секцій небажана.

Вікно в хрущовці

Низькі стелі

Стандартна висота стель у хрущовці – 2,5 метри. Для обробки таких стель не рекомендується використовувати натяжне полотно та багаторівневі навісні конструкції з гіпсокартону. Вони крастимуть і без того невеликий простір кімнати.

Щоб візуально збільшити висоту стелі, краще вибрати світле покриття з глянсовою поверхнею. Це може бути фарба, шпалери, плитка. Краще, якщо стеля буде світлішою, ніж стіни.
 
Для приміщень з низькими стелями краще використовувати масивні люстри. Підійдуть маленькі точкові світильники. Ви можете вибрати вбудовані або накладні джерела світла.
Біла пофарбована стеля не прикрадає
Біла пофарбована стеля не прикрадає невеликий простір кімнати

Труби опалення всередині міжкімнатних стін

Часто в хрущовках труби опалення прокладені всередині міжкімнатних стін. Це потрібно враховувати, якщо ви хочете знести перегородки та зробити зміну планування.

Ще один момент: для обробки стіни, в якій прокладено трубу опалення, потрібно використовувати штукатурку з додаванням спеціальних пластифікаторів. Така суміш добре витримує перепади температур і на поверхні не з’являються тріщини. Так косметичне покриття стіни прослужить довше.

Труби опалення всередині стіни в хрущовці

Обмеження навантаження на плиту перекриття

У будинках радянської епохи плити перекриття мають обмеження припустимого навантаження. У середньому вона становить 700–800 кг/кв.м. Це слід враховувати під час проведення ремонтних робіт.

При роботі по підлозі для зниження навантаження можна використовувати полегшене керамзитове стягування. Крім малої ваги, така стяжка також забезпечує хорошу шумоізоляцію та теплоізоляцію. На відміну від багатьох інших утеплювачів, керамзит стійкий до спалаху.
Керамзитова стяжка підлоги в хрущовці

Товщина обробки

Квартири у хрущовках мають невелику площу. Щоб зберегти корисні сантиметри, можна скористатися такими порадами:

  • Не використовуйте натяжні стелі та багаторівневі дерев’яні навісні конструкції.
  • Не потрібно дуже ретельно вирівнювати стіни та стелю. Для цього може знадобитися великий шар штукатурки. Найкраще підібрати фінішний матеріал, щоб приховати нерівності поверхні. Наприклад, для обробки стін можна використовувати світлі шпалери з геометричним орнаментом.
  • Небажано робити ніші та об’ємні конструкції на стінах.

Щоб зорово збільшити площу невеликої кімнати, краще вибирати світле оздоблення без великих малюнків.

Просте світле оздоблення кімнати у хрущовці
Просте світле оздоблення кімнати у хрущовці

Низька електропотужність

Середня потужність електромережі в хрущовці становить трохи більш як 3 кВт. Тому рекомендується не тільки змінювати проводку, але також встановлювати автомати для кожної окремої лінії. Якщо це не зробити, можуть виникати проблеми. Наприклад, при одночасному включенні кількох електроприладів гасне світло.

Через низьку потужність у хрущовці не завжди виходить організувати складне підсвічування, зробити теплу підлогу або використовувати у великій кількості потужні електроприлади. Для цього потрібне узгодження збільшення потужності через енергозбутову компанію. Це складна процедура, для якої потрібно зібрати пакет документів та подати заяву до обслуговуючої організації.

Краще довірити ремонт у хрущовці професіоналам, які правильно оцінять початковий стан житла та спланують фронт робіт. Фахівці мають досвід роботи з такими квартирами та добре знають, на що потрібно звернути увагу.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху
Догори