Скандинавський стиль в інтер'єрі квартири, іноді його ще називають як «сканді» - яскравий приклад того, як етнічний дизайн спочатку став сучасною класикою в Північній Європі, а потім сподобався і модній світовій громадськості (сьогодні сканді активно витісняє більш «красиві» інтер'єри українських квартир). У цій статті розберемо: де і як зародився скандинавський стиль, з чого він складається, подивимося на особливості інтер'єрів різних приміщень, а також фото квартир, виконаних у скандинавському стилі.
Скандинавський стиль в інтер'єрі: як скандинави захопили світ
Зміст:
Ще у XVIII столітті за часів царювання короля Густава III у Швеції розпочалася історія скандинавського стилю. Відмовившись від пафосу та розкоші рококо та ампіру, шведський інтер’єр прийняв простий, домашній вигляд. “Густавіанський стиль” можна по праву вважати попередником сучасного стилю північних країн.
Скандинавський стиль – естетичний напрямок у дизайні, відзначений мінімалізмом та функціональністю – починає впливати на оформлення інтер’єрів у всьому світі на початку 20-го століття. Міжнародна виставка, що проходила в 1930 році в Стокгольмі, показала всьому світу досягнення скандинавського дизайну, в якому гармонійно поєднувалися естетичні та споживчі якості. У 1947 на популярній виставці дизайну в Мілані під назвою Triennale di Milano продемонстрували скандинавські меблі та товари для дому зі скандинавських країн – і вони були дуже добре зустрінуті. Після цих виставок у США та Канаді у 1950 році у спеціальній літературі з’являється термін «скандинавський дизайн», і скандинавський стиль починає свою переможну ходу світом. У будь-якій точці світу зараз можна знайти відлуння Скандинавії в інтер’єрі квартир.
Також як і іншого популярного сьогодні напряму в дизайні – лофт-інтер’єр, який підійде креативним та творчим особистостям, а також любителям сучасності та брутального декору. Хочете дізнатися більше – прочитайте статтю стиль лофт в інтер’єрі квартири, де ми розповімо про основні складові та особливості даного стилю.
Гід за стилем: основні складові скандинавського стилю в інтер'єрі
Досить суворе довкілля у країнах Скандинавії значною мірою відповідальна за становлення та еволюцію скандинавського інтер’єру. Зими були затяжними, а це означало, що денного світла було мало, і люди часто мали дуже маленькі будинки, що викликало необхідність світлих і просторих, але затишних інтер’єрів.
Скандинавські інтер’єри – це гармонійне співвідношення практичності та естетики. Естетичне враження від інтер’єру у скандинавському стилі – відчуття легкості, свіжості та різноманітності світла.
Зараз важко говорити про єдність скандинавського стилю, але є певні складові, які називають «сканді»:
Освітленість повинна бути позамежною, тому часто на вікнах відсутні фіранки, щоб ніщо не затримувало світло, що проникало в приміщення. До речі, тут йдеться не тільки про природне світло, що доповнює штучне підсвічування удосталь – теж характерна ознака скандинавського стилю.
2. Білий колір та близькі відтінки.
Колірна палітра типово дуже легка та проста. Колір зведений до мінімуму: слонова кістка, ніжний бежевий, алебастровий, колір верблюжої вовни й вся ця колористика зустрічається в скандинавському інтер’єрі, хоча, як водиться, базовим кольором залишається білий.
Холодний білий добре працює у приміщеннях на південній стороні, оскільки вони отримують все найкраще від теплих літніх днів. Більш теплі білі відтінки здатні «прогріти» кімнати з вікнами, що виходять на північний бік, тому що тут зазвичай панує холодна напівтемрява.
Сірий колір теж можна взяти за основу для створення приємного та безтурботного інтер’єру. Приймаючи рішення про вибір відтінку в цій палітрі, пам’ятайте, що тут працює той самий принцип: холодні кольори сприятливіші для південної сторони, а теплі – для північної.
3. Натуральні та екологічні матеріали. Деревина, метал, натуральне каміння, скло, бавовна, льон, хутро, шкіра, кераміка – все можна використовувати для створення сканді атмосфери у квартирі. Змішування текстур дерева та хутра додає відчуття близькості до природи. Дерев’яні підлоги, найчастіше у світлому виконанні – важлива деталь інтер’єру скандинавів. Вони додають тепла та домашнього затишку у простір, особливо у поєднанні з м’якими килимами з натуральних матеріалів.
4. Відчуття вільного простору.
У північних традиціях не захаращувати простір квартири зайвими деталями – має бути відчуття повітря, вільного простору. Меблі та предмети мають бути «простір, щоб дихати». Для створення ефекту світлого та відкритого простору найчастіше прибирають зайві перегородки, щоб вийшла кухня-вітальня або кабінет, суміщений із залом – цьому стилю чужі маленькі, темні та «закриті» приміщення.
5. Зручність та функціональність.
Цей дизайнерський підхід робить акцент на раціональному використанні простору, максимально задіявши будь-які незручні місця. У кімнаті має бути достатньо місць для зберігання, але без захаращення, тому переважно знаходять застосування відкриті стелажі та системи зберігання.
6. Колірні акценти.
Білий і сірий як база в силу своєї нейтральності дозволяє далі «маніпулювати» кольором і вигадувати різні формули та комбінації. Пропонуємо використовувати яскраві акценти – диван, крісло, текстиль, щоб додати сплеск кольору.
Якщо яскравий занадто сміливо для вас, спробуйте більш нейтральні варіанти, але пограйте з нашаруванням додаткових відтінків одного кольору для створення глибини.
Не варто відмовлятися і від темних кольорів і навіть контрастного чорного, які можна врівноважити світлими та темними аксесуарами.
7. Прості ергономічні меблі.
У вживанні тільки лаконічні та функціональні меблі. Наприклад, старовинний вінтажний комод не підходить до скандинавського стилю в інтер’єрі. Важливим є точний розрахунок, вищий ступінь зручності використання, простота геометрії та максимальна ергономічність.
8. Натуральні та екологічні матеріали.
Деревина, метал, натуральне каміння, скло, бавовна, льон, хутро, шкіра, кераміка – все можна використовувати для створення сканді атмосфери у квартирі. Змішування текстур дерева та хутра додає відчуття близькості до природи. Дерев’яні підлоги, найчастіше у світлому виконанні – важлива деталь інтер’єру скандинавів. Вони додають тепла та домашнього затишку у простір, особливо у поєднанні з м’якими килимами з натуральних матеріалів.
9. Аксесуари та декор.
Їх зазвичай небагато, вони невигадливі та функціональні, не створюють зайвих перешкод. Часто використовуються дзеркала – для відображення природного світла, постери та абстрактні полотна – як колірні та стилістичні акценти, кімнатні рослини – для посилення ефекту зближення з природою, а також привнесення кольору та текстури без захаращення простору.
10. Фарбовані стіни.
Найчастіше до ключових компонентів скандинавського стилю в інтер’єрі відносять саме фарбовані бліді відтінки стіни. Це дуже практичне рішення – у разі необхідності можна просто перефарбувати одну зі стін або підфарбувати погрішність, що виникла. Якщо хочеться колірного акценту на стіну, можна скористатися шпалерами, але доведеться пошукати той орнамент, який відповідатиме скандинавському стилю.
Інтер'єр вітальні у скандинавському стилі
Інтер’єр вітальні у скандинавському стилі буде повітряним, світлим та просторим. Тут панує мінімалізм і незайманий колір як основний фон. Щоб не занудьгувати в цьому білому царстві, додайте кольори – але помірковано та дозовано – за допомогою простих акцентів, щоб не порушити це заспокійливе умиротворення сканді вітальні. Увімкніть елегантні відтінки сірого, доповнивши інтер’єр затишним диваном або навіть створивши акцентну стіну димчасто-сірого кольору.
Ідучи нордичним шляхом у вітальні, ви не тільки вбережетесь від надлишків декору, але й відкриєте двері у світ захопливих та лаконічних акцентів. Геометричні візерунки, абстрактні ілюстрації, художні фотографії, вироби з дерева привнесуть свіжість та індивідуальність до скандинавського інтер’єру вашої вітальні.
Кухня у скандинавському стилі
Скандинавський стиль – елегантне рішення як для маленької кухні, так і для просторої кухні-вітальні. Чисті прямі лінії, вільний безперешкодний простір і розумні організаційні рішення допомагають досягти легендарної скандинавської філософії. Модульна система зберігання, плоскі «ширяючі» полиці та ергономічна стільниця – коли функціональність переважає над формою, втілюючи суть скандинавського підходу до інтер’єру. Великі вікна, потік природного світла та затишне підсвічування завжди вітаються тут. Традиційним рішенням обробки для кухні сканді вважається білий колір або обробка «під дерево». Якщо і кухонний фартух викладений характерною білою керамічною плиткою, подумайте про інші кухонні зони, де ви можете додати яскравості та барвистої геометрії. Але пам’ятайте: чи це візерунок чи колір, поміркованість – це мантра, яку потрібно постійно повторювати, маючи справу з інтер’єром, натхненним скандинавською культурою. Контрастна кухонна плита, шафи, витяжка або холодильник можуть миттєво розставити акценти на нейтральному фоні. Якщо чорний колір здається вам занадто важким для вашої кухні, спробуйте контрастні рішення глибших відтінків сірого або темно-синього.
Інтер'єр ванної кімнати в скандинавському стилі
Якщо вам подобається лаконічність та мінімалізм – скандинавський інтер'єр у ванній ідеально вам підійде. У ванній нічого немає, крім функціональних елементів. Крім білого кольору, характерного для ванних кімнат і санвузлів, щоб уникнути відчуття казенності, можна використовувати насичені сині відтінки. Яскраві рушники добре доповнять інтер'єр приміщення. Також відмінно впишуться у скандинавське оздоблення дерево та камінь.
Спальня у скандинавському стилі
Спальня зазвичай витримана у білих чи світлих тонах. Перш за все в ній має бути зручне ліжко, інші меблі повинні бути дуже простими і акуратними. Для декору можна використовувати: килим зі звірячої шкіри на підлозі, пледи з вовни, дзеркало, квіти в керамічних вазах, ароматичні свічки. Важливо гарне освітлення, щоб було легше прокидатися вранці.
Скандинавський стиль в інтер'єрі дитячої
Нейтральна колірна гама при реалізації скандинавського стилю в інтер’єрі дитячої кімнати подіє на дитину заспокійливо. Світла деревина підтримуватиме відчуття свіжого та повітряного простору. У той час як вибір колірної гами інтер’єру може здатися обмеженим, ви можете отримати масу задоволення з постільним приладдям і наповнити кімнату смужками, плямами, візерунками та принтами. Не менш цікавим є вибір освітлення: панно або гірлянда з лампочок, білий кролик або глобус-нічник.
При облаштуванні дитячої не забудьте про зонування: в ній потрібно виділити зони для сну, зберігання, навчальних занять та розваг, забезпечивши їх відповідними меблями та декором.
Інтер'єр передпокою у скандинавському стилі
Білий або перлово-попелястий колір інтер'єру беруть початок одразу від вхідної зони. Типові для скандинавського стилю дерев'яна підлога та функціональне облаштування з відкритими системами зберігання характерні й для інтер'єру передпокою. Оскільки на природне освітлення розраховувати тут не доводиться, електричного підсвічування має бути достатньою мірою.
Фото квартир у скандинавському стилі: ласкаво просимо до Скандинавії
Суміш стилів зі Швеції, Норвегії, Данії та Фінляндії, скандинавський дизайн інтер’єру приводить вас до просторів, наповнених світлом, повітрям, природним теплом та не дражливим оздобленням.
Отже, ще раз по черзі… Натуральне дерево – від підлоги до меблів та декору – щоб отримати дозу «природного» у наших кам’яних джунглях. Додайте чисті та сучасні елементи – якщо боїтеся скотитися до «сільського». Яскрава білизна у поєднанні з глибокими контрастними відтінками та модні орнаменти. Органічні акценти – щоб оживити та зігріти часом холодний інтер’єр. Прості силуети, мінімалістичний, базовий дизайн предметів меблів та багато природного світла, яке вільно проходить через них та розтікається навколо.
Потрібна консультація щодо ремонту?
Залишіть заявку, і наші спеціалісти проконсультують вас з усіх питань
Тренди ремонту квартир у 2024 році
Тренди ремонту квартир 2024 У 2024 році тренди ремонту квартир в Україні акцентують на створенні комфортного, екологічно чистого та функціонального житлового простору. Основні тенденції охоплюють: Екологічність і використання натуральних матеріалів: Зростає попит на екологічні матеріали, такі як дерево, камінь, керамічна плитка та текстиль з натуральних волокон. Окрім того, акцент робиться на безпечності лакофарбових покриттів та
Ремонт будинку
Зміст: Ремонт будинку Власний будинок – це мрія багатьох людей. Він є не тільки місцем для проживання, а й символом затишку, комфорту та сімейного затишку. Але, якщо ви вже володієте власним житлом, ви, напевно, знаєте, що від часу до часу він потребує ремонту. Ремонт будинку – це складний процес, який потребує не тільки зусиль, а
Скільки коштує квадратний метр шпаклювання у Львові?
Скільки коштує квадратний метр шпаклювання у Львові Якщо ви плануєте шпаклювати стіну або стелю у Львові, важливо розуміти витрати на цю роботу. Шпаклювання, також відоме як поклейка шпаклівки, є поширеним методом для створення рівної поверхні перед фарбуванням або приклеюванням шпалер. У цій статті ми розглянемо фактори, що впливають на вартість шпаклювання та надамо вам орієнтовну
Поділитись