Венеціанська штукатурка

Венеціанська Штукатурка у Львові

Зміст:

Венеціанська штукатурка: плюси та мінуси

Люди, які бачать правильно накладену венеціанську штукатурку вперше, часто не вірять, що це не мармур чи взагалі кам'яне оздоблення. Наступна фаза подиву: "Вона що - світиться?!".

Венеціанська штукатурка – вид декоративного оздоблення, що імітує натуральний мармур. За рахунок особливої ​​багатошарової техніки нанесення створюється ефект глибини, "освітлення" стін зсередини.

Класична техніка венеціанської штукатурки є покриттям з використанням одного-двох тонів, що імітує види мармуру однорідної структури.

Художня техніка має на увазі імітацію мармурової стіни з явними контурами природних прожилок, тріщин, вкраплень різних відтінків, які притаманні цінним породам мармуру.

Три загадки венеціанської штукатурки

Розгадка перша: ні, цей оздоблювальний матеріал, звичайно, не світиться самостійно. Просто його фактура дозволяє чудово відбивати світло. При грамотній схемі освітлення вдається створити ефект таємничої поверхні. У обробний шар можна додати компоненти, що змушують поверхню поблискувати золотом, сріблом, перламутром, або використовувати кольори, що додають блиску.

Вже готову поверхню можна відшліфувати воском прозорим або глянсовим. Ці заходи посилять сітловідбивальний ефект.​

Стіни венеціанка

Загадка 2: Судячи з назви, цю штукатурку винайшли у Венеції?

Раніше – у Стародавньому Римі. Римляни так любили своїх богів, героїв і себе улюблених з мармуру (не кажучи про використання його в будівництві), що залишалося безліч відходів: пил, крихта, зіпсовані блоки. Практичні римляни навчилися використовувати дрібну фракцію мармуру, змішуючи її з гашеним вапном, і покривати отриманою сумішшю стіни.

Відмінний вихід для тих, чиї фінанси не вистачало на справжній мармур! Та й працювати зі штукатуркою незрівнянно простіше, і транспортувати її набагато легше, ніж мармурові брили. Але найголовніша перевага – її можна було нанести там, де оздоблення мармуром було неможливо.

Згодом це чудове поєднання – кам'яний пил плюс гашене вапно – згадало Відродження, що багато взяло від античності. Особливої ​​популярності відносно недорогий, у порівнянні зі справжнім мармуром, спосіб обробки стін набув у Венеції.

Склад «венеціанки» і сьогодні такий самий, плюс пігменти, що фарбують її в різні кольори. Але використовують вже не тільки мармуровий, а й гранітний, оніксовий, малахітовий, кварцовий пил, а сполучною речовиною може служити не тільки вапно, а й акрилати – у поєднанні з вапном або чисті

Загадка 3: Чому ми нерідко зустрічаємо таку красу в інтер'єрах?

Це сама «примхлива» зі штукатурок. Поверхня для її нанесення має бути ретельно підготовлена, оштукатурена та загрунтована (використовуються склади глибокого проникнення). Ідеально підготовлена ​​стінка має бути:

  • рівної, без дефектів поверхні та жирових плям;
  • не пилу і не відшаровується;
  • мінімально абсорбує вологу..

Нерідко стіна попередньо армується, обробляється еластичними шпаклівками.

"Венеціанка" наноситься на стіну в кількості від 3 до 10 максимально тонких шарів. Кожен наноситься мазками з колірною розтяжкою (зміною тону кольору) і затирається до ідеально гладкого стану. У результаті всі шари виявляються спресовані до мінімальної товщини.

Чим більше нанесено шарів, тим ефектніше – об'ємніше та глибше – виходить заштукатурена поверхня. Подальша обробка воском робить її вологостійкою.

Робота з «венеціанкою» вимагає від оздоблювальника справжньої майстерності — і кожна поверхня виходить ексклюзивною, адже все залежить від величини мазків, тонкості переходів кольорів, товщини шарів, якості затирання. Тож наносити венеціанську штукатурку звичайним способом неможливо – такої краси не вийде!

Венеціанка на стіни

Плюси матеріалу

Якими перевагами відрізняється венеціанська штукатурка, крім естетичності? Їх достатньо:

  • зносостійкість. Гарантовано “венеціанка” протримається на стіні 10 років;
  • ремонтопридатність – у разі дефектів є можливість
  • реставрації покриття; здатність маскувати будь-які дефекти стін;
  • поверхня “дихає” – вона паропроникна, на стінах не утворюється конденсат;
  • додаткове покриття воском робить покриття стійким до вологості та температурних перепадів; пожежна безпека;
  • екологічна безпека – «венеціанка» є абсолютно нешкідливою для здоров’я людей.

Мінуси матеріалу

Це недешевий варіант обробки з двох причин:

  1. трудомісткість підготовчих робіт – підготовки стін;
  2. складність нанесення.

Самостійно покласти «венеціанку» вийде лише після довгих тренувань, тому зазвичай доводиться оплачувати роботу майстрів.

Венеціанська штукатурка в інтер'єрі

Можливості декорування "венеціанкою" інтер'єрів практично безмежні. Нею можна покрити стіни:

  • вітальні;
  • спальні;
  • кабінету;
  • коридорів,
  • холів,
  • передпокоїв;
  • кухонь та ванних.

Три найбільш поширені варіанти покриття:

  • каррарський мармур (використовується чергування близьких та контрастних тонів, що створює чарівну колірних переходів – імітацію фактури цього каменю);
  • кракелюр (поверхня покрита помітними великими та малими декоративними «тріщинами»);
  • марсельський віск (у цьому випадку віск додається до складу самої штукатурки, поверхня виходить блискучою).
Венеціанка стіни

Але справжні майстри вміють створювати імітації й інших матеріалів:

  • травертину;
  • малахіту;
  • граніту;
  • пробкового покриття;
  • дорогоцінних порід деревини;
  • металу;
  • мокрого шовку;
  • шкіри;
  • оксамиту.

Покриття з венеціанської штукатурки, через таку різноманітність можливих рішень, здатне стати органічним елементом будь-якого з популярних стилів інтер'єру. Його можна використовувати навіть у маленьких приміщеннях: його глибина зорово розширює місце. У маленьких кімнатах рекомендується обробляти "венеціанкою" окремі фрагменти стін.

Венеціанська штукатурка ціна

Венеціанська штукатурка ціна

Венеціанка під мармур ціна

  • ціна нанесенння в класичній техніці – від 300 грн/м2
  • у художній техніці – від 800 грн/м2
  • вартість матеріалів – від 200 грн/м2

Якщо переглянути вартість в інтернеті за покриття стін декоративною штукатуркою, то ціни починаються від 300 грн. за один квадратний метр. Правда, така ціна тільки озвучує, а насправді потім Вам додадуть вартість додаткових шарів, роботу по грунтовці, обробці воском, так набіжить близько 500 гривень за метр квадратний у місті Львів. За обробку венеціанською штукатуркою з вас зажадають близько 470 грн. А за художню обробку, наприклад, з панно - від 500 гривень і вище. Якщо міркувати про те, скільки в підсумку вартує декоративна штукатурка, то враховуйте, що вартість самого матеріалу штукатурки становить всього четверть частини від повної вартості, виходить інші три частини - це і є робота.

Венеціанська штукатурка ціна роботи

Вартість за м2 до 40 м2 до 100 м2 більше 100 м2
Венеціанка 520 грн 500 грн 490 грн.

Ціна венеціанської штукатурки

*Розрахунок ціни матеріалів здійснено в середній ціновій категорії виробників. У матеріали включені всі необхідні компоненти, крім вартості відтінку.

Венеціанська штукатурка кольори

В класичному виді

венеціанська штукатурка пурпуровий колір
венеціанська штукатурка золотий колір
Венеціанська штукатурка червоний колір
Венеціанська штукатурка кольори

В художній техніці

венеціанська штукатурка в художній техніці Львів
Венеціанка на стіни Львів
Кольори венеціанської штукатурки

Види венеціанської штукатурки

Особливістю венеціанської штукатурки є імітація під мармур, яка може мати різний ефект, який залежить від складу матеріалу. Виділяють чотири основних види венеціанської штукатурки:

Венеціанка види :

  • Венето (Vèneto). Найбільш поширений і економічний варіант венеціанки. Має ефект шліфованого мармуру з матовим покриттям. Порівняно проста в нанесенні і догляді. Має високу зносостійкість, тому знаходить застосування в громадських будівлях з високою прохідністю.
Венеціанська штукатурка Венето
  • Тревіньяно (Trevignano). Має ефект дзеркальної мармурової поверхні, схожою на гірську породу травертину, що підсвічується зсередини. Відрізняється полімерною основою, а для нанесення використовуються напівпрозорі шари безлічі колірних відтінків (до декількох сотень). Застосовується для обробки стін розкішних залів в стилі бароко або винтаж, аристократичність створюваного інтер’єру доповнюється фресками.
  • Марбелла (Marbella). Має ефект грубо обробленого мармуру з бархатистою поверхнею. При різному освітленні досягається різне колірне сприйняття обробки. Має в складі сополімерні добавки, завдяки яким володіє високими вологозахисними властивостями.
Венеціанська штукатурка Марбелла
  • Енкаусто (Encausto). Ця венеціанська штукатурка нагадує зовнішнім виглядом граніт з напівматовою поверхнею.
Венеціанська штукатурка Енкаусто

Склад венеціанської штукатурки

Основним компонентом венеціанської штукатурка є дрібні частки натурального каменю (мука, пил, крихта). Може використовуватися для цих цілей мармур, граніт, вапняк, онікс, кварц, малахіт і інші види. Склад залежить від необхідного ефекту. Кам’яна пилюка замішується з речовиною (водною емульсією і гашеного вапна) до консистенції сметани і в такому вигляді наноситься на поверхню стіни. Крім цього до складу венеціанської штукатурки можуть входити органічні і неорганічні пігменти, які призначені захистити покриття від негативного зовнішнього впливу, наприклад, ультрафіолетових променів.

Слід зазначити, що крім безпосередньої штукатурки для обробки використовується ще один шар – натуральний бджолиний віск. Він виконує функцію волого і пилозахисту. Також віск, просочуючи всі верстви венеціанської штукатурки, надає їй додатковий блиск і насиченість кольорів.

Матеріали і підготування нанесення венеціанської штукатурки

Спочатку підготуйте всі необхідні інструменти та матеріали Для нанесення венеціанської штукатурки потрібно:

  • Сталеві терки. Ними буде розрівнюватися і розтиратися розчин.
  • Спеціальні шпателі із закругленими краями і рівною поверхнею. Повинні бути відсутніми будь-які дефекти або подряпини. Приготуйте два шпателя, один широкий для основної стіни і один поменше для важких ділянок.
  • Кельма або валик для нанесення штукатурки на стіну.
  • Плоска флейц-кисть.
  • Малярська кисть-макловиця з густою щетиною.
  • Рулетка, рівень, металева лінійка.
  • Шліфувальна шкурка дрібної фракції.
  • Малярський скотч.
  • Ганчір’я.

Остаточний результат залежить від якості виконання підготовчих робіт. Підготовка стіни для венеціанської штукатурки дуже важлива, вона повинна бути ідеально рівною. Будь-які відколи, нерівності, тріщини будуть відразу кидатися в очі. Неважливо, яка основа стіни, все це повинно бути очищено від пилу і бруду. Після того як всі щілини і видимі дефекти замазані і зашліфовані, виконується суцільне шпаклювання. Коли стіна висохне, її шліфують пемзою або шкіркою, далі обдувається або протирається сухою ганчіркою, щоб прибрати всі дрібні частинки будівельного сміття. Чиста поверхня грунтується і знову шпаклюється, шліфується і грунтується. Якщо стіна ще недостатньо рівна, то процедуру повторюють ще раз, обов’язково після кожного етапу чекати повного висихання поверхні.

І тільки після досягнення ідеального результату наноситься фінішна шпаклівка, після висихання якої по стіні проходяться шкіркою «нульовкой». В кінці стіна кілька разів розкривається ґрунтовкою глибокого проникнення.

Перед початком робіт по краю стіну проклеюють малярським скотчем, так штукатурка не вийде за свої межі, інакше якщо вона висохне, видаляти її з цих ділянок буде складно, і обов’язково з’являться тріщини і відколи. Віддирати малярський скотч відразу ж після нанесення обробки, поки вона ще не висохла.

Венеціанка види

Технологія нанесення венеціанської штукатурки

Поверхня стіни розділяється на ділянки по 0,5-1 м.кв. Наносити матеріал крок за кроком невеликими порціями, так як він дуже швидко схоплюється. Роботу ведіть від однієї дільниці до іншої, а при розрівнюванні злегка захоплюйте кордону сусідніх ділянок.

Розподіляється штукатурка по методу «від сухого до мокрого», тобто нова порція матеріалу наноситься з «наїздом» на вже розподілену.

Венеціанська штукатурка класична наноситься в такий спосіб:

  1. Перший шар – базовий. Він задає тон майбутній обробці, наноситься суцільно. Кельма тримається під кутом 15 градусів, щільно до поверхні. Штукатурка наноситься тонким шаром, не більше 3 мм, по дузі, без різких стиків під прямими лініями. Надлишки матеріалу знімаються акуратно шпателем. Перший шар сохне 6-8 годин (див. інструкцію на упаковці).
  2. Другий шар задає ефект глянцю. Шар наноситься мазками, від яких якраз і залежить майбутня фактура стіни. Чим хаотичніші мазки, тим цікавіше зовнішній вигляд. Після нанесення штукатурка пригладжується кельмою і залишається висихати. Працювати необхідно швидко, так як матеріал швидко схоплюється, і його запізніле розрівнювання може привести до появи тріщин.
  3. Інструменти для нанесення штукатурки повинні бути завжди чистими, без засохлих ділянок розчину, інакше на поверхні залишаться подряпини, тому тримайте напоготові таз з водою і сухі ганчірки.
  4. Третій шар додає різні візуальні ефекти. Так можна використовувати штукатурку кількох кольорів, щоб на мармуровій поверхні утворилися характерні прожилки. Наноситься розчин хвилястими мазками, уникають прямі і цільні шари.
  5. Шарів може бути і більше. Всі вони, крім першого, відповідають за створення належного ефекту, візерунка, малюнка. Новачкові настільки тонка робота навряд чи буде до снаги, а ось досвідчені майстри здатні творити справжні шедеври, використовуючи до 9 шарів венеціанської штукатурки, кожен з яких робить обробку більш глибокої і ефектною.
  6. Після остаточного висихання нанесеної штукатурки, поверхня стіни шліфується дрібнозернистим наждачним папером. Всі огріхи усуваються і коригуються на цьому етапі, так як після нанесення воску нічого виправити вже буде не можна.
  7. Останнім етапом, який виконується через тиждень після нанесення венеціанської штукатурки, є обробка поверхні воском. Наноситься він губкою, вовняною рукавичкою або гумовим шпателем. Далі поверхня полірується м’якою ганчіркою. Залежно від виду штукатурки наступне полірування воском виконується через 1-3 роки

Переглянути інші статті про ремонти

Тренди в ремонті квартир у 2024 році

Тренди ремонту квартир у 2024 році

Тренди ремонту квартир 2024 У 2024 році тренди ремонту квартир в Україні акцентують на створенні комфортного, екологічно чистого та функціонального житлового простору. Основні тенденції охоплюють: Екологічність і використання натуральних матеріалів: Зростає попит на екологічні матеріали, такі як дерево, камінь, керамічна плитка та текстиль з натуральних волокон. Окрім того, акцент робиться на безпечності лакофарбових покриттів та

Детальніше »
Ремонт будинку

Ремонт будинку

Зміст: Ремонт будинку Власний будинок – це мрія багатьох людей. Він є не тільки місцем для проживання, а й символом затишку, комфорту та сімейного затишку. Але, якщо ви вже володієте власним житлом, ви, напевно, знаєте, що від часу до часу він потребує ремонту. Ремонт будинку – це складний процес, який потребує не тільки зусиль, а

Детальніше »
Cкільки коштує квадратний метр шпаклювання у Львові

Скільки коштує квадратний метр шпаклювання у Львові?

Скільки коштує квадратний метр шпаклювання у Львові Якщо ви плануєте шпаклювати стіну або стелю у Львові, важливо розуміти витрати на цю роботу. Шпаклювання, також відоме як поклейка шпаклівки, є поширеним методом для створення рівної поверхні перед фарбуванням або приклеюванням шпалер. У цій статті ми розглянемо фактори, що впливають на вартість шпаклювання та надамо вам орієнтовну

Детальніше »

Потрібна консультація щодо ремонту?

Залишіть заявку, і наші спеціалісти проконсультують вас з усіх питань

Поділитись

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Прокрутка до верху
Догори