Що модно, а що вже не дуже в дизайні інтер'єру у 2023 році

Головні тренди в дизайні інтер'єру 2023

Стежити і слідувати за трендами можна навіть у сфері інтер’єру. Причини любити моду у кожного свої, але які виділяють психологи:

Слідувати актуальним трендам = полювати за емоціями

Багатьом із нас завжди потрібно відчувати приємні зміни. Та такі, щоб їх можна було побачити, помацати та відчути. Коли немає можливості часто подорожувати, змінювати кліматичну зону, роботу чи навіть житлову площу, то на допомогу приходить новий ремонт чи хоча б декор.

Відчуваємо зміни – отримуємо емоції – переконуємось у тому, що життя не стоїть на місці – поповнюємо життєвий ресурс.

Слідувати трендам = грати у захоплюючу гру, що поєднує людей.

Мода – невербальна мова, яка поєднує всіх, хто в ній зацікавлений. Вивчаючи тренди в дизайні інтер’єру 2023 року, ви легко зможете порозумітися з дизайнерами, відкриєте для себе нові бренди і познайомитеся з новими людьми.

Про значущість слідування трендам з’ясували. Тепер пропонуємо перейти до головного – що вже вважається антитрендом, що модно, і які ідеї незабаром стануть популярними.

 

Зміст:

Антитренди у дизайні інтер'єрів

1. Предмети інтер'єру та меблі з мас-маркетів

Або речі з дешевих та неекологічних матеріалів. Вони швидко псуються та створюють непотрібні відходи – погано впливають на довкілля.

Сучасний дизайн інтер’єру квартири в 2023 році передбачає раціональніший вибір речей, які будуть служити вам довгий час. Вони мають ставати благородно старими, а за необхідності легко відновлюватися.

Антитренди у дизайні інтер'єрів 2023

2. Відкритий простір без грамотного зонування

Зараз у будинку хочеться відчувати більше спокою та усамітнення, тому спільні кухні з вітальнею починають поступово йти у минуле. Приміщенню потрібне грамотне зонування, щоб кожен член сім’ї міг знайти собі затишний куточок.

Відсутність зонування – ще один антитренд у дизайні квартир 2023
Відсутність зонування – ще один антитренд у дизайні квартир 2023

3. Монохромні, чорно-білі, чисто білі та повністю сірі інтер'єри

Холодні і бездушні рішення краще залишити в минулих днях. Дизайн інтер’єру в 2023 році диктує «теплі» тенденції – м’які відтінки, тепла енергія домашнього вогнища, спокій та ніжність.

Нехай у вашому інтер’єрі з’явиться глибокий і цікавіший колір, а не як тільки з купленої дитячої розмальовки.

Холодні та негостинні білі/чорно-білі інтер'єри більше не в тренді 2023 року
Холодні та негостинні білі/чорно-білі інтер'єри більше не в тренді 2023

4. Необдуманий підхід до освітлення

Занадто багато світла, холодне світло, одна люстра на всю кімнату з тьмяною лампочкою – всі ці помилки не прощає інтер’єр у новому 2023 році.

Світло це предмет окремого проектування. Неправильний підбір освітлення може позначитися на зорі, настрої та навіть біоритмах. Разом з іншими елементами інтер’єру світло допоможе створити правильну атмосферу в будинку.

Необдуманий підхід до освітлення приміщення в 2023 році
Необдуманий підхід до освітлення приміщення в 2023 році

5. Глянцеві поверхні в інтер'єрі квартири 2023

Особливо у кухонному гарнітурі. Цього року рекомендуємо відмовитися від великої кількості дзеркальних поверхонь, скла та металевих хромованих покриттях. Залишити «блиск» можна в інтер’єрних дзеркалах та лакованих меблів.

Глянцеві поверхні в інтер'єрі квартири 2023

Також в антитренди дизайну інтер’єрів 2023 року входять:

  • фасади отруйного кольору на кухні;
  • поліетиленові штори у ванній;
  • хвилеподібна стикування матеріалів в обробці приміщень;
  • багаторівневі стелі;
  • світильники із кришталевими елементами.

Модний дизайн інтер'єру та тренди 2023 року

М'який мінімалізм в дизайні інтер'єру 2023 року

Мінімалізм залишається фундаментом для сучасного дизайну. Відмова від безладу, всього зайвого та ляпистости – основне правило оформлення будинку.

Однак цього року фокус змістився на теплий мінімалізм. Якщо раніше цей стиль асоціювався у всіх з холодом, відстороненістю, химерною ідеальністю, то зараз мінімалізм виглядає більш жваво та персоналізовано. У чому виражається: тепла кольорова гама (приглушений коричневий, помаранчевий, жовтий, червоний), приємні фактури (дерево, текстиль) та плавні форми у декору та меблів загалом.

Тактильність матеріалів в інтер'єрі 2023 року

Зараз у проектах у дизайнерів з усього світу чітко простежується любов до недосконалої досконалості. Тому в інтер’єрі все частіше використовують фактури природи (дерево, камінь, бетон, мармур із природними сколами, глина) з акцентом на їхній натуральний та необроблений вигляд. Тут прийнятні такі самі неідеальні форми. Наприклад, кола чи овали з нерівностями, прямокутники з нерівними кутами тощо.

Важливо, щоб матеріали підкреслювали їхню природну тактильність: шорсткість, матовість, тепло або приємна прохолода. Не бійтеся грати з неоднорідністю текстури.

Екологічність в дизайні інтер'єру 2023 року

Акцент на екологічність із кожним роком стає ще яскравішим. Цей тренд передбачає використання в інтер’єрі каменю, металу, скла, натуральних тканин (льон, бавовна, джут), деревини.

Особливо тренд заохочує купівлю стильних handmade товарів у тих виробників, які роблять ставку на власне та екологічно чисте виробництво.

Тут же згадаємо і новинки в дизайні інтер’єру 2023 – відкриття цікавих біорозкладних та екологічних матеріалів, які придатні до переробки. Так, на дизайнерських виставках можна знайти:

  • шкіру із міцелію грибів;
  • меблі з водоростей;
  • фасади з повторно використаної деревини;
  • пробку для облицювання підлоги та стін;
  • посуд із чайного гриба.
Екологічність у дизайні інтер'єру 2023 року

Ретро-стиль в дизайні інтер'єру 2023 року

Дивно, але факт!) Разом із новими стилями в інтер’єри повернулися елементи з минулого, що викликають приємну ностальгію. Головне – не йти з головою в минулі часи і не відмовлятися від прогресу.

Стиль 70-х став одним із фаворитів серед ретро-моди. Він додає в інтер’єр більше затишку, ностальгійного тепла та позитиву.

Тенденція впроваджувати у дизайн старовинні предмети зародилася через бажання людей передавати свій характер навіть через інтер’єр. Тому не дивуйтеся, якщо на фото сучасного дизайну квартири ви раптом помітите несподіваний комод або світильник з НДР. Швидше за все, для когось ці речі мають особливий особистий зміст.

Ретро-стиль в дизайні інтер'єру 2023 року

«Теплі» кольори в дизайні інтер'єру 2023 року

Помітити тренд на теплу палітру кольорів можна не лише в м’якому мінімалізмі з 1 пункту нашої статті. Тенденція використання більш глибоких відтінків торкнулася багато стилів.

Впровадити нові кольори можна як в обробку, так і гарнітур, текстиль і декор. Запам’ятовуйте список актуальних відтінків:

відтінки з «прилавком зі спеціями»: кориця, паприка, мускатний горіх, гімалайська сіль та інші природні коричневі, червоні, оранжеві та рожеві тони;
відтінки меду: м’який деревний, легкий пісочний, насичений бурштиновий, яшма гірчична;
винний чи карміновий червоний. Pantone назвав цей колір 2023 як Viva Magenta.

«Теплі» кольори в дизайні інтер'єру 2023 року

А якщо пряна гама вам не до смаку, то візьміть на замітку:

зелений та всі його варіації: оливковий, трав’янистий, приглушений м’ятний;
відтінки дорогоцінного каміння: малахітовий, кварцовий, срібний, блакитний. Головне – не переборщити та не піти в ринок біжутерії.

Багатофункціональність простору в інтер'єрі 2023

Тепер під час створення проекту робиться акцент на багатофункціональність кімнат. При правильному облаштуванні спальня або вітальня може трансформуватися в робочий кабінет. Цей тренд дуже зручний для тих, хто працює online з дому.

Бажано підібрати правильні меблі-трансформери. Наприклад:

• шафа-диван-ліжко (так-так, зараз і такі є);
• тумба або полиця, що розкладається на робочий стіл;
• декоративна панель із прихованими гачками та вішалками;
• ліжко та журнальний столик з потаємними відсіками тощо.

Багатофункціональність простору в інтер'єрі 2023

Система «Розумний дім»

Кожна деталь в інтер’єрі має спрощувати вам життя. І для цього випадку на допомогу приходить система «Розумний дім». За допомогою спеціальних датчиків, гаджетів, голосових асистентів та додатків вона дозволяє автоматизувати роботу комунікацій та дистанційно керувати практично всім, що є у вашому будинку.

Бажаєте, щоб штори на вікнах автоматично відкривалися та закривалися щодня у певний час? Будь ласка! Або потрібно включити теплу підлогу за 10 хвилин до вашого приходу? Просто зайдіть у програму та натисніть на кнопку. “Розумний дім” – справжній помічник у швидкому темпі життя.

Округлені та органічні форми меблів в інтер'єрі 2023

Щоб уникнути «перевантаження» і продовжувати дотримуватися порядку, необхідно використовувати більш стримані форми, які гармоніюватимуть між собою.

Плавні лінії, легка асиметрія, поєднання непоєднуваного (або «недбалий шик») – цьогорічний мастхев.

Округлені та органічні форми меблів в інтер'єрі 2023

Освітлення, що створює настрій

Тут головну роль відіграють природне та продумане штучне світло. Перший має бути завжди і скрізь. Для цього придивіться до легких, напівпрозорих штор та дерев’яних жалюзі. Якщо ви тільки плануєте побудувати будинок, то обов’язково закладіть у проект великі вікна, які пускатимуть у приміщення більше сонячного світла.

При впровадженні штучного світла придивіться до настінних світильників, торшерів та підсвічування. Остання може бути використана не тільки у функціональному, але і в декоративному плані – створювати ефект «мебелі, що парять».

Освітлення, що створює настрій

Всі пункти, перераховані вище, об’єднує одне – акцент на вас та ваші уподобання. Здавалося б, хіба це тренд? Здивуємо, але так було не завжди через чіткі рамки в стилях, де часом в ім’я краси на задній план відсувалися особисті бажання. Тепер, коли можна поєднувати відразу кілька стилів, дбати про свій комфорт і вибирати близький за духом матеріал, можна забути про «купуємо дивну красу та крапку».

Про антитренди та тренди поговорили, але рік ще не закінчується! Розповідаємо, що стане популярно у третій та четвертій чверті 2023!

Сподобалось? Поділіться з друзями

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Переглянути інші статті про ремонт

Ремонт будинку

Ремонт будинку

Зміст: Ремонт будинку Власний будинок – це мрія багатьох людей. Він є не тільки місцем для проживання, а й символом затишку, комфорту та сімейного затишку. Але, якщо ви вже володієте власним житлом, ви, напевно, знаєте, що від часу до часу він потребує ремонту. Ремонт будинку – це складний процес, який потребує не тільки зусиль, а

Read More »
Cкільки коштує квадратний метр шпаклювання у Львові

Скільки коштує квадратний метр шпаклювання у Львові?

Скільки коштує квадратний метр шпаклювання у Львові Якщо ви плануєте шпаклювати стіну або стелю у Львові, важливо розуміти витрати на цю роботу. Шпаклювання, також відоме як поклейка шпаклівки, є поширеним методом для створення рівної поверхні перед фарбуванням або приклеюванням шпалер. У цій статті ми розглянемо фактори, що впливають на вартість шпаклювання та надамо вам орієнтовну

Read More »
Тренди дизайну інтер'єру 2023

Тренди дизайну інтер’єру 2023

Тенденції дизайну інтер’єру 2023: стильний будинок, який обов’язково потрібно мати Зміст: Те, що в моді, говорить не лише про наші естетичні почуття, а й про те, як ми хочемо жити. Тенденції домашнього декору часто вказують на постійний зсув до нового способу життя. Тим не менш, тенденції дизайну інтер’єру 2023 року, якими б практичними вони не були, задовольнять

Read More »
Scroll to Top
Догори