Міжкімнатні перегородки це ідеальне рішення для поділу приміщення на два менші розміри без серйозних витрат і зведення нової стіни. Сучасний ринок пропонує різні функціональні та декоративні варіанти таких «підроблених стін». У нашій статті розповімо: про види перегородок та зразкову вартість на найпопулярніші рішення, як своїми руками зробити прості перегородки у квартирі, покажемо на фото приклади міжкімнатних перегородок із різних матеріалів.
Зміст
Міжкімнатні перегородки: що таке та навіщо потрібні
Міжкімнатна перегородка – це “штучно” зведений роздільник кімнати, тимчасовий або постійний. Вона допоможе вам додати додаткову кімнату або фізично відокремити різні за функціоналом зони одного жилого простору. Найбільш поширені варіанти:
- зонування відкритого простору квартири-студії;
- спроба поділу дитячої кімнати для кількох дітей;
- відділення робочого простору кухні від їдальні;
- ізолювання спальної зони від вітальні;
- створення робочої зони – кабінету в спальні/вітальні;
- створення відокремлених складських/підсобних/зон спеціального призначення (гардеробна, пральня тощо).
На вигляд міжкімнатна перегородка може нічим не відрізнятися від справжньої стіни, її можна пофарбувати, обклеїти шпалерами, облицьовувати плиткою, повісити на неї картини, розмістити полиці і т.д. Немає жодних обмежень з такою псевдо стіною, тому що, зрештою, це така ж стіна у вашій квартирі, як і будь-яка інша, але тут, звичайно, можливі варіанти – залежно від обраного матеріалу.
Які бувають міжкімнатні перегородки і з чого краще
Від декоративного призначення до можливості вирішувати конкретні завдання – роздільники кімнат можуть бути різних форм та стилів. Вибір матеріалів для міжкімнатної перегородки для приміщення визначається їх найважливішими характеристиками, а також такими факторами, як швидкість зведення, вартість та складність роботи. Найбільш відомі рішення:
1. Перегородки із цегли (камінь)
Важка, надійна та міцна конструкція. Солідно (якщо стилістично виправдано). Сам процес дуже не швидкий, до того ж брудний і проблемний, знадобляться навички муляра. Не дуже зручно кріпити підвісні елементи, монтувати розетки тощо. У результаті – дорого та довго.
2. Перегородки із пінобетону (газобетон)
Використання пінобетонних або газобетонних блоків – більш універсальний та дешевий спосіб. Робота ведеться швидше, але з’їдається більше простору. Також є складність із розміщенням навісних елементів, зате з монтажем розеток проблем не буде.
3. Перегородки з дерева
Красиві, легкі, з унікальним малюнком деревини структури. Як правило, використовуються як напівпрозора ширма.
4. Перегородки із гіпсокартону (ГКЛ)
Швидко монтуються/демонтуються, правда, міцність не висока. Натомість можливі різноманітні фігурні модифікації. За стилістикою можуть бути частиною єдиного меблевого гарнітура.
5. Перегородки з гіпсових плит (ПГП)
Перегородки з гіпсових плит, виготовлених з гіпсу з домішкою різних добавок, збираються просто – як конструктор. Виконані таким чином конструкції досить міцні, добре поглинають звук, з ними не буде складнощів у обробці та розміщенні навісних елементів.
6. Перегородки зі скла (склоблоки)
Скляні перегородки мають більш декоративні властивості, пропускають світло і найменше прикрадають простір, плюси – добре чистяться і непроникні для запахів, непогана звукоізоляція.
Розсувні міжкімнатні перегородки
Для дуже малометражних квартир і тих, кому навіть звичайні перегородки здаються дуже конструктивним рішенням, придумали розсувні перегородки (іноді ще говорять про розсувні двері). Вони дозволять вам гнучко жонглювати просторами: ви можете відкрити кімнату, вивільнивши простір, або закрити для більшої конфіденційності – будь-якої миті за своїм бажанням та настроєм.
Зонуйте спальну зону розсувними міжкімнатними перегородками, якщо у вас відкрите планування. Так ви зможете пов'язати її з рештою простору і, як і раніше, насолоджуватися всією необхідною приватністю.
Ще одна чудова можливість – розділити спальню та домашній офіс розсувними перегородками. Просто закрийте робочий простір, коли ви хочете розслабитись і не думати про роботу.
Розсувні перегородки також можуть бути варіантними: купе, гармошка, книга. Крім способи відкривання є вибір установки конструкції: рух передбачається по напрямній, яка може бути укладена у верхній частині опори, або в рамі з рейками у верхній і нижній частині.
Розсувні перегородки можуть бути цілковитими від підлоги до стелі або залишати трохи відкритого простору зверху. Все залежить від того, чи ви хочете такої ізольованості у верхній зоні.
Скляні міжкімнатні перегородки
Скляні міжкімнатні перегородки, створюючи фізичний бар'єр, мало перешкоджають потокам світла. Вони займають мінімальну площу та мають мінімалістичний вигляд. Поверхня таких перегородок може бути абсолютно гладкою і прозорою, а може мати текстуру, колір або дзеркальну з одного боку. Саму перегородку можете зробити як вузькою – у розмір звичайних дверей, так і великою суцільною стіною зі скла, де стулки роз'їжджаються або відчиняються, відкриваючи значно ширший отвір. У другому випадку можна доповнити перегородки напівпрозорими повітряними шторами.
Міжкімнатні перегородки із гіпсокартону
Одне з найпопулярніших рішень, причому не лише у нашій країні. Навички та інструменти, щоб зробити своїми руками, мінімальні (обов'язково скористайтесь рівнем). Так як композиція не відрізняється міцністю і навіть може перекинутися, краще, коли вона є суцільною - від підлоги до стелі і добре закріпленою зверху і знизу.
Якщо в процесі у вас утворився непривабливий зазор між гіпсокартонною конструкцією та готовими поверхнями стін та стелі, використовуйте просте дерев'яне оздоблення – плінтус, прибитий до стиків.
Будьте обережними, не вішайте шафи на тимчасові стіни. Ця вага може зробити їх зверху надто важкими й вони, швидше за все, заваляться.
Якщо все-таки роз'єднувальний елемент необхідний не на всю висоту, щоб не перешкоджати потоку повітря, зробіть широкі ніші під стелею – це буде добре.
Дерев'яні міжкімнатні перегородки
Дерев'яні міжкімнатні перегородки – не такий частий гість у наших квартирах, хоча екологічність та стилістична універсальність матеріалу є. Отже, для виготовлення своїми руками найпростішої дерев'яної перегородки вам знадобиться деревина, з якої для стійкості всієї конструкції спочатку потрібно буде зробити раму та зміцнити її до підлоги та стелі. Решта вертикальних балок потім вкручується зверху і знизу прямо в цю заготовлену раму.
Дерев'яні міжкімнатні перегородки – не такий частий гість у наших квартирах, хоча екологічність та стилістична універсальність матеріалу є. Отже, для виготовлення своїми руками найпростішої дерев'яної перегородки вам знадобиться деревина, з якої для стійкості всієї конструкції спочатку потрібно буде зробити раму та зміцнити її до підлоги та стелі. Решта вертикальних балок потім вкручується зверху і знизу прямо в цю заготовлену раму.Поверхню дерева можна залишити необробленою – для особливої природної естетики, або покрити лаком, фарбою тощо. Найбільш високою міцністю в даному «контексті» будуть конструкції, зроблені у формі літери «Г», як на фото нижче.
Декоративні міжкімнатні перегородки
Декоративні міжкімнатні перегородки знаходять застосування, коли йдеться не тільки про просту функціональність, а ви шукаєте нові способи підняти естетичну складову вашої кімнати. Вони покликані додатково прикрасити простір і підкреслити стилістичну особливість інтер'єру, найчастіше будучи поряд з меблями та декором одним із компонентів продуманого дизайнерського рішення. У цьому варіанті можуть використовуватися декоративні екрани, готові перегородки-ширми, авторські штори, рухомі та стаціонарні конструкції з текстилю, металу, дерева тощо.
Міжкімнатні перегородки: ціна
Ціна міжкімнатних перегородок варіюється – від матеріалу та обсягу робіт. Дивіться деякі наші розцінки на найпопулярніші види міжкімнатних перегородок у Львові:
Перегородки із гіпсокартону
Монтаж ГКЛ перегородки в один шар
від 200 грн./м2
Гіпсові перегородки
Монтаж перегородок з гіпсових плит
від 310 грн./м2
Перегородки з пінобетону
Влаштування перегородки пінобетон / газобетон
від 310 грн./м2
Фото міжкімнатних перегородок в інтер'єрі
Отже, якщо ви не можете жити з поточним плануванням, міжкімнатні перегородки можуть бути саме тим рішенням, яке вам потрібно. Пропонуємо для перегляду фотографії інтер'єрів, зонованих різними варіаціями міжкімнатних перегородок. Дивіться та надихайтеся!
Потрібна консультація щодо ремонту?
Залишіть заявку, і наші спеціалісти проконсультують вас з усіх питань
Перегляньте інші статті про ремонти
Тренди ремонту квартир у 2024 році
Тренди ремонту квартир 2024 У 2024 році тренди ремонту квартир в Україні акцентують на створенні комфортного, екологічно чистого та функціонального житлового простору. Основні тенденції охоплюють: Екологічність і використання натуральних матеріалів: Зростає попит на екологічні матеріали, такі як дерево, камінь, керамічна плитка та текстиль з натуральних волокон. Окрім того, акцент робиться на безпечності лакофарбових покриттів та
Ремонт будинку
Зміст: Ремонт будинку Власний будинок – це мрія багатьох людей. Він є не тільки місцем для проживання, а й символом затишку, комфорту та сімейного затишку. Але, якщо ви вже володієте власним житлом, ви, напевно, знаєте, що від часу до часу він потребує ремонту. Ремонт будинку – це складний процес, який потребує не тільки зусиль, а
Скільки коштує квадратний метр шпаклювання у Львові?
Скільки коштує квадратний метр шпаклювання у Львові Якщо ви плануєте шпаклювати стіну або стелю у Львові, важливо розуміти витрати на цю роботу. Шпаклювання, також відоме як поклейка шпаклівки, є поширеним методом для створення рівної поверхні перед фарбуванням або приклеюванням шпалер. У цій статті ми розглянемо фактори, що впливають на вартість шпаклювання та надамо вам орієнтовну