Вирівнювання стін у квартирі Львів

Вирівнювання стін у квартирі: робимо правильно

Вирівнювання стін – звичайне завдання будь-якого суттєвого ремонту квартири. Рівні поверхні є відправною точкою відліку для подальшого оздоблення стін. Для багатьох найкраща стіна – це найгладша стіна, яку ви можете отримати. Вибір технології вирівнювання та матеріалів визначається вихідним станом поверхонь, а також планами подальшого оздоблення стін. Сьогодні з'ясуємо: які види вирівнювання стін зустрічаються, їх плюси та мінуси, проінструктуємо за технологією цього процесу, покажемо на фото стіни до вирівнювання та після.

Зміст

Вирівнювання стін по маяках і без маяків: основні способи

Жаль, але зазвичай стіни у квартирі нерівні або у них є відхилення. У них можуть бути вм'ятини та потовщення, а іноді стіна і зовсім хвиляста. Рівні стіни знадобляться, щоби більшість сучасних шпалер трималися міцно і лежали гладко і без бульбашок. Якщо ви збираєтеся фарбувати стіни, то нерівності та дефекти будуть виглядати некрасиво та псувати зовнішній вигляд приміщення. Коли йдеться про плитку у ванній, стіна потрібна бездоганно рівна, інакше залишаться небезпечні для зчеплення порожнечі.

Існує два способи згладжування текстурованих та необроблених стін: вирівнювання стін по маяках та візуальне вирівнювання.

Вирівнювання стін по маяках - кращий метод, який використовується для того, щоб зробити недосконалу стіну дійсно рівною. Що це таке? Якщо казати просто, маяки – це спеціальні напрямні, на які потрібно орієнтуватися при нанесенні штукатурки. Виготовляються маяки з дерев'яних або металевих рейок і шурупів, які встановлюються на відстані 20-50 см один від одного. Далі на капелюшки шурупів лягає рейка або профіль і так по всій поверхні.

Вирівнювання стін по маяках у Львові

Щоб правильно виставити направляючі маяки для подальшого вирівнювання стіни, робиться точна розмітка за допомогою рівня.

Розмітка лазером в новобудові під маяки

Цей спосіб вирівнювання треба використовувати, якщо ви маєте намір брати шпалери з малюнком. Інакше малюнок може не зійтись. У разі укладання дуже маленької плитки (майже мозаїки) вам теж підійде конкретно цей варіант. Ще цей спосіб найбільш прийнятний, якщо ви збираєтеся впритул підійти до стін меблі або створювати міжкімнатні перегородки з гіпсокартону.

Візуальне вирівнювання стін – це спосіб вирівнювання, який припускає, що можуть залишитися невеликі похибки, які, однак, не будуть особливо помітні. Наприклад, у місцях закріплення плінтуса та натяжної стелі, взагалі стики стін та стелі, дверні отвори та кути.

Зазвичай площину стіни в цьому випадку (але і тут бувають винятки), вирівнюється під правило: його притискають до стіни і знаходять вади. Правило – ручний штукатурний інструмент. Гладка рейка або брусок зазвичай довжиною до 2 метрів.

Вирівнювання стін правилом у Львові

Знайдені западини заповнюють розчином штукатурки, а правило ліквідує надлишки – необхідно водити інструментом вгору-вниз і ліворуч-право, дія триває, доки правило не почне прилягати до стіни. Так значні нерівності ви ліквідуєте, але яке відхилення стін часто залишається.

Цей прийом вам підійде, якщо ви згодом припускаєте фарбувати стіни або клєння шпалери без малюнка. Чи можна укладати плитку після візуального вирівнювання? Краще порадитися з фахівцем, він бачитиме ваші стіни, і знатиме, що за плитку ви хочете.

Матеріали для вирівнювання стін

Зробити рівними недосконалі стіни в приміщенні в наш час можна двома основними способами: сухим та сирим.

У першому випадку вирівнювання стін найчастіше проводиться за допомогою гіпсокартону. Також суха технологія може означати застосування фанери, вагонки або ПВХ плит. При сирому методі використовуються ґрунтовка, різні види штукатурки або шпаклівки, зараз у магазинах їх безліч.

Вирівнювання стін штукатуркою

Якщо ваші стіни вимагають вирівнювання, ви можете заповнити поглиблення, згладити текстуру та вирівняти кривизну за допомогою штукатурної суміші. Вирівнювання стін штукатуркою – це вид оздоблювальних робіт, у процесі якого спеціальний розчин готової суміші наноситься на стіну.

Основні види штукатурки це цементна, гіпсова суміш і розчин на основі глини.

Інструменти, що використовуються для вирівнювання стін штукатуркою:

  • будівельний шпатель
  • маячний профіль
  • штукатурний косинець
  • міксер для будівельних сумішей
  • ємність для суміші
  • рівень 
  • валик
  • наждачний папір
Виштукатурювання стін

Покроковий посібник з виштукатурювання нерівної стіни: робимо терпляче і ретельно

1. Підготовчий етап

Сюди входить підготування стін, видалення з них старих шпалер, штукатурки та іншого покриття - ви повинні переконатися, що область, яку ви хочете заштукатурити, вільна від "сміття". Далі можливе грунтування для «склеювання», вважається, що воно створює найкращий результат і гарантує, що шар штукатурки, який ви застосовуєте пізніше, висохне рівномірніше і не потріскається.

Грунтування стіни під штукатурку

Якщо ви збираєтеся використати більше 2 см штукатурки, на цьому етапі потрібно подумати про штукатурну сітку.

2. Встановлення маяків

Якщо ви вирівнюватимете по маяках - саме час їх встановити. Звичайно, якщо ви вибрали інший тип вирівнювання, тоді не потрібно.

Встановлення маяків

3. Приготування штукатурної суміші

Робіть все за інструкцією, що на упаковуванні вашої суміші. Наразі є досить різні варіанти. Звичайна схема: змішайте штукатурку в холодній воді, збиваючи швидко, поки вона не матиме консистенцію густого заварного крему. Не повинно бути жодних грудочок. Завжди змішуйте штукатурку у воді, а чи не навпаки.

Приготування штукатурної суміші

4. Нанесення штукатурки

Тут вона наноситься або за допомогою правила, або за допомогою шпателя – дивлячись по маячках рівняєте або за правилом. Працюйте від лівого нижнього кута, заповнюючи розділи знизу вгору. Використовуйте невелику кількість штукатурки, але з силою «пришльопайте» кожен пласт, так як це найкращий спосіб забезпечити гладкий вигляд і уникнути надмірного падіння штукатурки зі стіни. Повторюйте процедуру, доки вся стіна не буде покрита.

Нанесення штукатурки

5. Вирівнювання

Після нанесення всіх шарів штукатурки (їх може бути кілька) дайте штукатурці трохи підсохнути. Потім потрібно розрівняти її за допомогою правила плавними рухами знизу вгору.

Вирівнювання стін правилом по маякам

Після цього даємо суміші повністю висохнути і затвердіти.

6. Шліфування

Поверхня після штукатурки виходить рівною, але шорсткою. Якщо потрібно прибрати цей ефект, можна відшліфувати поверхню дрібним наждачним папером, попередньо зволоживши її.

Шліфування штукатурки

Найбільший плюс вирівнювання за допомогою штукатурки - що ви збережете всю площу вашої кімнати. Для невеликих приміщень цінний кожен сантиметр площі. Також до великих переваг варто додати те, що стіни вийдуть без швів та стиків.

До мінусів можна віднести те, що це дуже трудомісткий і технологічно складний процес, що вимагає професіоналізму або як мінімум великого терпіння і ретельності, а ще, ви ж пам'ятаєте, до штукатурки необхідна підготовка і в цілому процес дуже курний.

Радимо пам'ятати про ряд моментів: не готуйте відразу всю суміш, готову суміш найчастіше краще використовувати в найближчі 2 години (другий раз додати води не можна – це зіпсує розчин); якщо ви плануєте нанести кілька шарів штукатурної суміші, то пам'ятайте, що потрібно, щоб попередній шар висох перед нанесенням наступного.

Вирівнювання стін гіпсокартоном

Якщо штукатурка - це старовинна будівельна техніка, то молодший напрямок представляє інший спосіб виправити кривизну стін - вирівняти стіни гіпсокартоном, його ще називають "сухою штукатуркою".

Основні види гіпсокартону, які можуть використовуватися при обробці стін:

  • Гіпсокартонний лист стандартний (ГКЛ)
  • Вогнестійкий ГКЛ
  • Вологостійкий ГКЛ 
  • Гіпсокартон із утеплювачем

Самих прийомів роботи також кілька – безкаркасний та каркасний.

Безкаркасний спосіб вирівнювання стін гіпсокартоном

У такому випадку вам знадобиться: ґрунтовка, листи гіпсокартону, спеціальна клейова суміш або шпаклівка, дюбелі, шурупи, дриль (перфоратор), насадка на дриль для перемішування суміші, будівельний ніж, гумовий молоток, шпатель.

1. Підготування стін

Спочатку вам доведеться прибрати зі стін старе покриття і стару штукатурку, ще потрібна обробка стіни протигрибковим розчином. При необхідності ґрунтуємо.

2. Розкроювання листів гіпсокартону

Гіпсокартон поставляється у великих листах, які потім підрізають під розмір. Але перший крок у вашому проекті – оцінити та купити потрібну кількість матеріалу (можна з невеликим запасом).

3. Визначення рівня стіни

Для зручності на даному етапі краще провести на підлозі та стелі лінії майбутнього рівня стіни. Це спростить процес монтажу плит і допоможе досягти кращих результатів.

4. Монтаж гіпсокартону

Приклеювання листів гіпсокартону на стіну за допомогою спеціального складу, шар його нанесення варіюється і залежить від рельєфу стіни. Для зчеплення потрібно з силою притиснути лист до стіни або діяти гумовим молотком. На непростих ділянках гіпсокартон фіксують дюбелями або шурупами

5. Шпаклівка

Ця фінальна стадія. Вона не завжди потрібна. Шпаклюються стики та місця з використанням дюбелів.

Шпаклювання стиків гіпсокартону

Каркасний спосіб вирівнювання стін гіпсокартоном

Каркасний спосіб вирівнювання стін гіпсокартоном застосовується у ситуації суттєвої нерівності стін (перепад висот понад 4 см).

Що знадобиться у роботі:

  • ґрунтовка-антисептик
  • шпаклівка
  • шпатель
  • армуюча сітка
  • металевий профіль та каркас до нього (підвіси, саморізи)
  • шуруповерт дриль з комплектом біт
  • ніж для гіпсокартону
  • рівень
  • висок
  • лінійка і олівець

1. Підготування стін

В даному випадку вона може бути не дуже ретельною, іноді її взагалі пропускають. Але зняти плінтус та старе покриття, щоб перевірити кривизну стін або обробити проти грибка, зайвим не буде.

2. Спорудження каркасу

Каркас формується за допомогою напрямних – вертикальних та горизонтальних профілів з металу. Для початку потрібно нанести розмітку – на підлозі, бічних стінах та стелі, у тому числі відзначаючи центральну точку кожної вертикальної балки. Далі змонтувати рамкову конструкцію (у порядку підлога-стеля-стіни), потім вертикальні напрямні, які потім вирівняти горизонтальними перемичками (якщо довжина лага понад 50 см).

3. Заповнення каркасу

У каркас можна сховати електропроводи або заповнити його ізоляційними матеріалами від шуму/холоду.

4. Монтаж листів гіпсокартону

Залежно від розмірів листа і довжини від однієї вертикальної напрямної до іншої визначаються зі схемою кріплення листів – по вертикалі або горизонталі, щоб стики фіксувалися напрямними. Монтаж починають з будь-якого верхнього кута, кожен наступний ряд бажано починати інакше, щоб розподілити навантаження на кріплення стиків рівномірно між усіма напрямними. Кріплять листи саморізами, крок кріплення 15-30 см.

5. Шпаклівка

На попередньому етапі ми отримуємо рівні гладкі стіни. Залишилося заповнити всі шви, гвинтові отвори та краї шпаклювальним складом. Якщо ви збираєтеся клеїти шпалери – краще прошпаклювати все.

Плюси використання гіпсокартону для вирівнювання стін: простота, невисока ціна, швидкість, легко вбудувати додаткову шумо- чи теплоізоляцію, зручно працювати з великими дефектами стін. Основний мінус способу в тому, що навіть без каркаса гіпсокартон робить кімнату меншою, ніж будівельні суміші, замах на метраж у разі невеликих приміщень стає дуже критичним. Невеликий негативний експлуатаційний момент ще в тому, що гіпсокартон витримує меншу навантаження, ніж будівельні суміші, але в житловому приміщенні проблеми з цим виникають не часто. Чи варто на нього клеїти плитку - велике питання, швидше за все, з негативною відповіддю.

Важливий момент: при поєднанні мокрої та сухої штукатурки першими виконуються роботи з нанесення мокрої складової на необхідні ділянки.

Вирівнювання стін шпаклівкою

Шпаклівка підходить для фінішного вирівнювання стін або для тих поверхонь, де є зовсім невеликі перепади висот, незначні вибоїни та інші дрібні нерівності.

Вам знадобиться:

  • шпаклівка
  • два шпателі
  • ґрунтовка
  • наждачний папір
  • відро
  • валик
  • для сухої суміші можна використовувати міксер для шпаклівки

Етапи вирівнювання стін шпаклівкою

1. Підготування поверхні

Очищення, обробка протигрибковими засобами, якщо в цьому є потреба, та ґрунтування.

2. Приготування шпаклівки

Існує два типи суміші, які можуть бути використані для шпаклювання – готові або сухі. Яке з’єднання вибрати, залежить від поверхні, з якої доведеться працювати (для легших завдань можна вибрати готову суміш). Якщо у вас суха суміш, її потрібно розмішати з водою так, як сказано в інструкції. Тут рідко виникають якісь труднощі.

3. Нанесення шпаклівки

Нанесіть товстий шар суміші на шпатель та розподіліть його по поверхні. Варто мати два шпателі. Одним брати шпаклівку, а іншим намазувати. Знову ж таки за такої технології ви зможете очищати шпателі один про одного. Спробуйте, так буде набагато зручніше. Покрийте всю область стіни, зачекайте, поки застигне, потім нанесіть другий шар, але цього разу рухайтеся перпендикулярно до першого курсу – так ви заповните будь-яку бриж і нерівності першого шару. Якщо у процесі виникають гребені та виступи, шліфуйте поверхню перед кожною наступною дією.

4. Фінішний шар шпаклівки

Його найкраще злегка розмити ґрунтовкою, так він стане рівнішим, а потім обробити шкіркою. Це дійсно важливо, якщо потім ви збираєтесь фарбувати стіни.

Етапи вирівнювання стін шпаклівкою

До плюсів шпаклівки можна віднести те, що це досить простий спосіб вирівнювання стін. Основний мінус тут, що в такий спосіб можна впоратися тільки з дрібними недоліками стіни - тріщини і вибоїни або зовсім легкі перепади висот.

Вартість вирівнювання стін

Ремонт кожного об'єкта нерухомості, будь то житловий будинок, офісне приміщення або торговий павільйон, передбачає проведення комплексу робіт, спрямованих не тільки на оновлення внутрішнього оздоблення, але й на усунення дефектів поверхонь, що існують. І стіни – не виняток.

Вирівнювання – це процес нанесення спеціальних покриттів та конструкцій для згладжування шорстких стінових та стельових поверхонь. Він може включати нанесення всього кількох слові шпаклівки, щоб приховати незначні недоліки, або цілий ритуал різних процедур та маніпуляцій для досягнення гладкої рівної поверхні. На додаток: покриття можна робити на невеликому просторі або на всій поверхні стін.

Таким чином, кінцева схема і порядок робіт можуть видозмінюватися - вони залежать від того, який тип вирівнювання і подальшої обробки віддасть перевагу замовнику. Точну ціну робіт запитуйте у менеджерів, консультація щодо вибору технології проведення процедури безкоштовна. Якщо замовлення комплексне, Ви гарантовано отримаєте хорошу знижку. На всі роботи надається гарантія.

Компанія «Реммо» надає недорогі послуги з ремонту стін у Львові, забезпечуючи клієнтам оптимальні умови співробітництва та гарантуючи бездоганний результат.

Наведемо орієнтовні ціни на окремі види робіт, безпосередньо пов'язані з вирівнюванням стін у квартирі:

Грунтування стін

від 17 грн./м2

Штукатурка під маяк

від 161 грн./м2

Шпаклювання (в 2 шари)

від 100 грн./м2

Монтаж ГКЛ на каркас

від 170 грн./м2

Дізнайтесь вартість вашого ремонту

Залишіть заявку, і наші спеціалісти дадуть відповідь на всі ваші запитання. Розрахуємо вартість ремонту, проконсультуємо за технологіями та етапами робіт.

Вирівнювання стін своїми руками

Якщо ви збираєтеся вирівнювати стіни своїми руками - вибирайте те, що простіше зробити, а якщо це неможливо, то краще звернутися до професіоналів. Якщо стіна має невеликі дефекти, то підійде шпаклівка. Якщо недоліки досить серйозні, то можна направити сили в бік гіпсокартонних плит. Це вже складніше, але якщо ви людина, яка вміє працювати руками, тобто всі шанси, що у вас все вийде. Обидва методи досить докладно описані в нашій статті, ще багато інформації та відео ви легко знайдете в інтернеті. Успіхів вам у ремонті, але не забувайте звертатися до досвідчених людей.

Як приховати нерівності стін без вирівнювання

Є багато способів візуально прибрати нерівності стін:

  • Можна використовувати флізелінові або вінілові шпалери з тисненням та яскравим, але асиметричним принтом – найкраще підійдуть абстракції з деталізацією. Це варіант для маленьких вад.
  • Незвичайний матеріал: пробкові або дерев’яні панелі, а також вагонка чудово сховають недоліки стін.
  • Якщо пофарбувати стіну чорним або темно-синім – маленькі дефекти майже перестануть бути помітними, тому що ці кольори поглинають світло.
  • Коли світло не спрямоване на стіни – менше видно їх недоліки. Помізкуйте над освітленням.
  • Візьміть текстиль, щоб закрити нерівні ділянки – це не тільки приховає недоліки, а й додасть затишку.
  • Якщо розмістити великий декор (картини або панно) по центру стін, їх мінуси згладяться.

Потрібна консультація щодо ремонту?

Залишіть заявку, і наші спеціалісти проконсультують вас з усіх питань

Перегляньте інші статті про ремонти

Тренди в ремонті квартир у 2024 році

Тренди ремонту квартир у 2024 році

Тренди ремонту квартир 2024 У 2024 році тренди ремонту квартир в Україні акцентують на створенні комфортного, екологічно чистого та функціонального житлового простору. Основні тенденції охоплюють: Екологічність і використання натуральних матеріалів: Зростає попит на екологічні матеріали, такі як дерево, камінь, керамічна плитка та текстиль з натуральних волокон. Окрім того, акцент робиться на безпечності лакофарбових покриттів та

Детальніше »
Ремонт будинку

Ремонт будинку

Зміст: Ремонт будинку Власний будинок – це мрія багатьох людей. Він є не тільки місцем для проживання, а й символом затишку, комфорту та сімейного затишку. Але, якщо ви вже володієте власним житлом, ви, напевно, знаєте, що від часу до часу він потребує ремонту. Ремонт будинку – це складний процес, який потребує не тільки зусиль, а

Детальніше »
Cкільки коштує квадратний метр шпаклювання у Львові

Скільки коштує квадратний метр шпаклювання у Львові?

Скільки коштує квадратний метр шпаклювання у Львові Якщо ви плануєте шпаклювати стіну або стелю у Львові, важливо розуміти витрати на цю роботу. Шпаклювання, також відоме як поклейка шпаклівки, є поширеним методом для створення рівної поверхні перед фарбуванням або приклеюванням шпалер. У цій статті ми розглянемо фактори, що впливають на вартість шпаклювання та надамо вам орієнтовну

Детальніше »
Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху
Догори