Як складається кошторис на ремонт

Як складається кошторис на ремонт

Складання кошторису на ремонт – це важливий підготовчий етап. Кошторис відображає майбутній обсяг робіт та вартість планованого ремонту. З нашої статті ви дізнаєтеся про всі нюанси та способи складання кошторису.

Зміст:

Що таке кошторис і навіщо він потрібний

Кошторис – це сумарний розрахунок витрат, які понесе замовник, із зазначенням повного переліку та обсягу ремонтних робіт. Також складається окремий кошторис, що містить список будівельних та оздоблювальних матеріалів, їх кількість.

Складання кошторису на ремонт квартири дозволяє оцінити витрати, щоб укластися в бюджет. Якщо загальна сума кошторису вийде більше, ніж було заплановано, можна переглянути роботи та матеріали до початку ремонту.

Кошторис ремонту – це документ у текстовому чи цифровому форматі. Він оформлений як таблиці, у якій вказують види робіт, одиниці виміру, обсяг, вартість, підсумкову суму.

Кошторис необхідно скласти до початку ремонту незалежно від розмаху проекту. Чим точніше кошторис, тим меншим буде відхилення реальної вартості ремонту від розрахункового значення.

Список необхідних робіт у кошторисі

При складанні кошторису вартості ремонту необхідно докладно розписати всі види робіт.

Зручно, якщо кошторис містить окремі таблиці для кожного приміщення (ванна кімната, кухня, коридор тощо). У кожному їх потрібно докладно розписати перелік майбутніх робіт. Роботи потрібно розділити на групи за типом (наприклад, стіни, підлога, електрика тощо) та розташувати у хронологічному порядку. Такий кошторис найбільш прозорий для замовника, т.к. дозволяє представити зразковий хід робіт та спланувати графік закупівлі матеріалів.

Приклад такого кошторису дивись нижче.

Кошторис на ремонт приклад

Аналогічний кошторис складається для кожного приміщення, в якому потрібний ремонт.

Важливі моменти для складання кошторису:

 • Максимальна деталізація

По перше. Треба врахувати всі роботи. Наприклад, у кошторисі краще писати не просто «вирівнювання стінок», а враховувати всі етапи: ґрунтування, встановлення маяків, штукатурення тощо. Крім того, є роботи з різними одиницями вимірювання, тому демонтаж паркету (квадратний метр) і демонтаж плінтуса (погонний метр) повинні бути в різних осередках. По-друге, якщо ґрунтовка або друга робота проводиться в кілька етапів, потрібно це вказувати в кошторисі. Так що у вас буде менше помилок у плануванні постачання матеріалів.

 • Облік додаткових послуг

До кошторису потрібно включати також додаткові послуги, такі як винос/вивіз сміття. Тут має значення кількість контейнерів та наявність ліфта в будинку. Точну вартість заздалегідь розрахувати складно, кінцеву ціну ви отримаєте після всіх демонтажних робіт.

 • Непередбачені витрати
Щоб уникнути неприємних несподіванок у ході ремонту, до вартості, розрахованої у кошторисі, краще додати 15-25% у разі непередбачених витрат. Особливо це актуально для квартир старого фонду, де висока ймовірність прихованих робіт. Також нерідкі випадки купівлі більш дорогого матеріалу (плитки, шпалер тощо), що веде навіть до подорожчання кошторису ремонтних робіт.

Якщо резервний запас не стане в пригоді, ви зможете використовувати його для покупки меблів. До речі, вбудовувані меблі та техніку рекомендуємо замовляти після виконання чорнових робіт, щоб вони точно помістилися в запланований простір (бо первинні виміри і після демонтажу і штукатурки суттєво різняться).

 

Список оздоблювальних матеріалів у кошторисі

При розрахунку вартості ремонту також необхідно враховувати перелік будівельних та оздоблювальних матеріалів. Для розрахунку їх вартості та кількості складається окремий кошторис.

Визначити точну ціну матеріалів дуже складно. По-перше, у продажу є безліч варіантів. Розкид у ціні дуже великий. Наприклад, звичайні паперові шпалери можна купити за 50-80 грн за рулон, тоді як багатошарові варіанти відомих іноземних виробників коштують 300-1000 грн.

По-друге, ціни на матеріали постійно змінюються. Навіть в тому самому магазині в різні дні може діяти різна вартість. Часто продавці проводять різноманітні акції та надають знижки. Це дозволяє заощадити на покупці матеріалів.

Тому кошторис на матеріали відображає їхню ціну лише приблизно. Точну ціну можна дізнатися після покупки, склавши суми у всіх чеках. Щоб приблизно розрахувати вартість матеріалів, можна зайти на сайт великого будівельного магазину та додати у кошик усі необхідні матеріали. Також не забудьте врахувати вартість доставляння та підйому на поверх.

При складанні кошторису важливіше вартість матеріалів, які кількість. Щоб точно визначити, скільки матеріалів потрібно для ремонту, необхідно виконати заміри приміщень.

Вимірювання приміщень

Заміри приміщень важливі як розрахунку кількості матеріалів, але й у планування робіт. Дуже важливо правильно зняти мірки, щоби точно визначити бюджет ремонту.

Ви можете зняти мірки самостійно. Для цього потрібно використовувати спеціальний інструмент. Для невеликих відстаней зручніше використовувати стрічкову рулетку, для вимірів – лазерну.

Для розрахунку кількості матеріалів та обсягу робіт потрібно виміряти довжину, ширину кімнати, висоту стель, дверні та віконні отвори.

Важливо: мірки до та після демонтажу старої обробки можуть сильно відрізнятися. Через це виходить розбіжність між розрахунковою та реальною вартістю ремонту. Самостійні виміри – це складна та трудомістка робота. При виконанні вимірювань потрібно враховувати не лише геометричні розміри кімнат. Слід також виміряти кути, врахувати труби та інші комунікації, розетки, вимикачі тощо. Для розрахунку точної суми краще замовляти послуги професіоналів, які проведуть виміри з урахуванням усіх вимог та складуть кошторис ремонту. Якщо ви хочете зробити ремонт у новобудові, скористайтесь нашою спеціальною пропозицією. Ми розробили для вас кілька проектів із твердим кошторисом. За такими проектами вартість робіт та кількість матеріалів вже розраховано та не зміниться. Ви точно знатимете вартість ремонту до початку робіт.
Проведення вимірів для складання кошторису ремонту
Проведення вимірів для складання кошторису ремонту

Інші нюанси

При замовленні розрахунку кошторису на ремонт квартири необхідно знати деякі моменти.

Кошторис обов’язково узгоджується із замовником. Ви можете внести зміни, якщо підсумкова вартість або інші моменти вас не влаштують.

Кошторис обов’язковий для будь-якого ремонту. Це актуально як для новобудов, так і для вторинного житла.

Кошторис – це інструмент контролю. Розробка кошторису дозволяє як визначити точний бюджет ремонту, а й контролювати хід робіт.

Провести розрахунки для новобудов простіше. Це пов’язано з тим, що при ремонті в новій квартирі зазвичай не потрібні демонтажні роботи, тому можна виходити з видимого стану стін та інших поверхонь. У вторинному фонді складніше оцінити обсяг чорнових робіт, часто в ході ремонту виявляють приховані дефекти, які зрозумілі тільки після демонтажу старих конструкцій.

Приклади наших реальних робіт із зазначенням вартості ремонту можна побачити нижче. Іноді реальна вартість помітно перевищує розрахований кошторис, інколи ж розбіжність зовсім незначне.

Способи складання кошторису з ремонту

Можна скласти кошторис самостійно, із застосуванням спеціальних програм або замовити послугу у спеціалістів. Розглянемо кожен варіант детальніше.

Самостійне складання кошторису

Щоб провести розрахунки самостійно, потрібно зробити таке:

 1. Зняти виміри у всіх приміщеннях, де проводитиметься ремонт.
 2. Скласти план квартири із зазначенням розмірів кожного приміщення. Це знадобиться для розрахунку обсягу робіт та кількості матеріалів.
 3. Розрахувати окремо площі стін, підлоги, стелі.
 4. Визначити, чи потрібна заміна електрики, сантехніки та інших комунікацій.
 5. Розрахувати кількість розеток, вимикачів, кранів, фурнітури, кріпильних виробів тощо.
 6. Зрозуміти, хто займатиметься закупівлею матеріалів, чи потрібна доставка, підйом на поверх та інші додаткові витрати.
 7. Розподілити обсяг робіт з окремих приміщень для спрощення розрахунків.
 8. До підсумкової вартості необхідно додати резервний запас.
Самостійне складання кошторису – це складний та трудомісткий процес. Провести розрахунки, які мають відповідного досвіду, буває складно. Щоб спростити завдання, а також отримати повний розрахунок ремонту з урахуванням матеріалів, обладнання та меблів ви можете замовити дизайн-проект. Крім того, що проект візуалізує результат виконаного ремонту, він містить план всіх приміщень із зазначенням кількості та розташування розеток, вимикачів, освітлювальних приладів, розкладки за матеріалами та обладнанням. Наявність таких документів значно полегшує розрахунки, але для складання проекту потрібно оплатити послуги дизайнера.
 

Якщо ви неправильно розрахуєте кількість матеріалів, їх може бути недостатньо. У такому випадку доведеться докуповувати брак, з’являться додаткові витрати і доведеться призупиняти роботи. В іншому випадку, якщо матеріали будуть закуплені надлишком, це призведе до переплати.

Особливо складно самостійно визначити терміни виконання робіт. Для цього потрібно знати технологію роботи з оздоблювальними та будівельними матеріалами, час висихання розчинів та інші характеристики.

Використання спеціальних програм для розрахунку кошторису

Якщо самостійне складання кошторису викликає у вас складнощі, можна скористатися спеціальними програмами. Найпростіший варіант – створити таблицю Excel. У ній потрібно зробити чотири колонки:
 1. Вид робіт
 2. Одиниці виміру
 3. Вартість
 4. Підсумок

Число в четвертій колонці розраховується як добуток значень другої та третьої графи. Найзручніше створювати окремі листи для кожного етапу ремонту.

Крім того, існують спеціальні програми для розрахунку, такі як «1С:Кошторис», «Гранд-кошторис», та інші. У таких програмах реалізовано різноманітні функції для розрахунку вартості ремонту. Можна точно визначити вартість робіт та сформувати необхідні документи.

Проте, спеціальні програми для розрахунку кошторису мають значний недолік. Більшість із них платні. Вартість передплати може бути невиправдано дорогою, якщо вам потрібно одноразово скласти кошторис для ремонту квартири. Спеціальними програмами найчастіше користуються фахівці, для приватного застосування вони невигідні.

Приблизну ціну робіт можна визначити за допомогою калькулятора на нашому сайті. Це безплатно. Для розрахунку вкажіть тип житла: новобудова чи вторинка, загальну площу, кількість кімнат, необхідні роботи.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top
Догори