Декоративна штукатурка – це характерний спосіб текстурного оздоблення стін, який може додати вашому інтер'єру вишуканості, автентичності та контрасту. Відомий вже сотні років, і сьогодні цей варіант оздоблення стін декоративною штукатуркою не втрачає своєї насущності, майстерні умільці «голими» руками народжують найцікавіші композиції в пересічних міських інтер'єрах. У нашій статті розповімо: у чому плюси та особливості цього оздоблювального прийому, які види штукатурного декору сьогодні поширені, дамо інструкції з технології нанесення штукатурки на стіни, представимо фото динамічних інтер'єрів із текстурною штукатуркою.
Зміст:
Переваги декоративної штукатурки стін для внутрішнього оздоблення
Декоративна штукатурка - це зерниста маса, її основа це синтетичні в'яжучі матеріали або цемент з різними наповнювачами. Використовують її як фінішне оздоблення стін і стель. Це зазвичай багатошарове покриття (але іноді беруть і один шар), те, як виглядатиме поверхня з ним, залежить від наповнювача та його частинок. З нього роблять унікальні поверхні, що викликають спогади про текстиль, деревну кору, бризки води, скельну породу, античні барельєфи або обробку венеціанських будівель.
Декоративна штукатурка стін та стелі застосовна в кожній кімнаті – житловій і не тільки: вона буде доречна і для спальні, і для кухні, і для дитячої, і для вітальні, є сорти для «вологих» приміщень. Радимо спробувати таке декорування у вашому будинку. Безперечно, її застосовують не тільки в просторах для житла: стіни офісів, кабінетів або виставкових залів теж іноді прикрашені декоративною штукатуркою.
Переваги декоративної штукатурки:
- немає швів чи стиків;
- cховає всі можливі недоліки стін, а щоб дізнатись, як вирівняти стіни, читайте статтю тут;
- великий вибір кольорів, фактур та текстур;
- оздоблення завжди неповторне і єдине у своєму роді;
- довговічність;
- екологічність;
- визначні теплоізоляційні якості;
- деякі види наносяться дуже просто.
Види декоративної штукатурки
А тепер познайомимо вас із різними поділами декоративної штукатурки на види.
За формою випуску:
- Готові консистенції. Погодьтеся, такий продукт це менше роботи.
- Водорозчинні. Як її розводити є в інструкції.
- Органічно розчинні. Прийде додавати хімічні розчинники та звідси вважаються менш екологічними.
По составу штукатурка бывает:
1. Акрилова
Сполучною речовиною виступає високомолекулярний полімер (акрилова смола). Продається як готової суміші. Пластична та відштовхує воду. До неї додають органічні та неорганічні пігменти – через це є різні кольори, ви знайдете той, який сподобається. Мінуси: вона досить легко спалахує і схильна до негативного впливу сонця.
2. Мінеральна
Сполучна речовина це цемент. Частіше вона буває в сухому вигляді, її розводять водою. Бюджетний зразок декоративної штукатурки. У результаті дає світлий відтінок. Суміш добре переносить сонячне світло або вологість, але її просто пошкодити: гострими предметами чи тиском. Не варто притискати до неї тяжкості або щось із гострими краями.
3. Силікатна
Сполучний компонент – синтетичні смоли. Випускається у вигляді готової суміші, є різних кольорів. Нескладно нанести, пластична. Стійка до сонячного світла, вологості, на ній осідає мало пилу.
4. Силіконова
Сполучна речовина – рідке скло (лужний вуглекислий калій, кварцовий пісок та гідроокис калію). Продається у вигляді готової суміші, є багато відтінків. Довговічна: цілком можливо на стінах 50 років і навіть більше. Водовідштовхувальна, не горить, не гниє, не покривається цвіллю і навіть пропускає пару, якщо це потрібно.
За типом наповнювача штукатурка для текстурування буває:
1. Фактурна
Ця декоративна штукатурка продається у готовому вигляді. Як наповнювач використовуються дрібні камінці, бавовняне волокно, тирса, подрібнена цегла, пісок, слюда. Внаслідок вкраплень при нанесенні консистенції на стінку залишається нерівний слід.
2. Структурна
Буває і в готовому, і розчинному вигляді. Головними структуроутворюючими частинками є кварцові мікроелементи, мармурова крихта та інші дрібні частинки.
3. Венеціанська
Найчастіше продається у вигляді готової суміші. Схожий на натуральний мармур через мармурову крихту у складі, ще в ньому є гашене вапно.
Дізнайтесь вартість вашого ремонту
Залиште заявку, і наші спеціалісти дадуть відповідь на всі ваші запитання. Розрахуємо вартість ремонту, проконсультуємо за технологіями та етапами робіт.
Фактурна штукатурка
Ця штукатурка, що має грубодисперсну, високов’язку структуру. Наповнювачем виступають лляні волокна, деревина, слюда, мінеральна крихта (гранітна, мармурова) або дрібні камінчики. Застосовується для декорування цегляних, бетонних, штукатурених та дерев’яних стін або стель. Ви можете з її допомогою заховати серйозні дефекти та нерівності.
Три найбільш популярні підтипи фактурної штукатурки:
“Короїд” – з дрібними кам’яними вкрапленнями, при нанесенні утворюють фактурну візерунчасту поверхню з безліччю борозенок і канавок, схоже на доріжки, наче їх проїли жуки-короїди.
«Баранчик» – суміш із рівномірними зернистими включеннями з камінчиків різних розмірів, внаслідок чого шар виходить шорстким. Виглядає як шерсть овечки.
Шуба - основним компонентом тут є цемент. Фінішний шар виходить грубим і шорстким, немов груба радянська шуба.
Структурна штукатурка
Ця штукатурка лягає тонкими шарами, виготовляється на акриловій або силікатній основі. Як структуроутворююча речовина використовується мармурова крихта або елементи кварцу. Зовні виглядає як зерниста неоднорідна маса: є з великим, з дрібним зерном. Коли вибиратимете – керуйтеся тим, що більші зернятка дадуть і більший малюнок, а дрібні – дрібніший. Продається в готовому або розчинному вигляді, для обробки всередині будинку краще не брати версії, що органічно розчиняються.
Вона надзвичайно добре лягає на більшість мінеральних поверхонь, гіпсокартон та ДСП. Хоча навряд чи варто вважати це обмеженням, ймовірно, вона підійде і до іншої поверхні, але краще обговорити це з фахівцем. Варто взяти для ванних кімнат та коридорів – міцна та не промокає.
Венеціанська штукатурка
Поява прабатьків цієї штукатурки відбулося ще у Стародавньому Римі. Коли після виготовлення статуй та інших творів мистецтва було багато мармурового пилу. Багато палаців, створених в епоху Відродження, прикрашені подобою венеціанської штукатурки.
Зараз венеціанською штукатуркою називають прозору штукатурку з мармурової муки, яка при нанесенні створює ефект мармуру, оніксу або різних дорогоцінних металів. До складу штукатурки входить також гашене вапно та водна емульсія. Суміш досить однорідна. Вона застосовується як багатошарове покриття – треба досить вміло нанести ряд шарів, кожен із яких потрібно висушити.
Для приміщень в античному, класичному стилі або стилі бароко ідеально підійде ця штукатурка. Але попереджаємо, стіна потрібна дуже рівна: через прозорість матеріалу під ним будуть помітні й маленькі вади.
Нанесення декоративної штукатурки: підготовчі роботи
Декоративна штукатурка стін – це остання або передостання суміш, яку потрібно нанести, по суті, варіант фінішного оздоблення.
Підготовчі роботи:
- Очищення стіни. Старі шпалери, штукатурка, шпаклівка та інше – все прибрати.
- Обробка ґрунтовкою. Вона потрібна для відновлення та зміцнення стін.
- Якщо роботи йдуть у приміщенні з вологістю, потрібно провести обробку протигрибковим розчином.
- Якщо є великі тріщини – треба зробити їх ремонтним складом.
- Остаточне вирівнювання стін – шпаклювання.
- Шліфування за допомогою дрібного наждачного паперу.
Як правильно наносити декоративну штукатурку: способи, етапи та нюанси
Правильне нанесення декоративної штукатурки на стіни залежить від того, який вид декоративної штукатурки ви візьмете, та того, якого ефекту хочете досягти.
Загалом робота з декоративною штукатуркою складається з наступних етапів:
- Підготовка розчину (якщо він готовий – пропускаємо пункт).
- Створення базового шару (якщо потрібне саме для вашої штукатурки).
- Нанесення та розподіл розчину другого шару.
- Надання необхідної структури.
- Фінішна обробка стіни, якщо вона потрібна.
Тут описано дуже узагальнений варіант нанесення. Завжди краще орієнтуватись на свої матеріали. Як приклад, якщо використовуєте венеціанську штукатурку – процес буде багато в чому інший. Це завжди багатошарове покриття. Тут радимо звернутися до обробників або, хоча б подивитися навчальні відео і глибше зануритися в цю тему.
Тепер про найцікавіше – про те, як зробити гарну структуру. Її надають будь-яким із наступних інструментів, все залежить від бажання: великий чи маленький шпатель; кельма; спеціальні валики; кисть з великою твердою щетиною; дерев’яні або пластикові терки; підручні предмети.
Як і яким ви водитимете інструментом по штукатурці такий рельєф в результаті й отримаєте. Хвилі, плавні мазки або чіткі паралельні лінії – дайте волю уяві. Важливо заздалегідь продумати, який малюнок ви хочете і якої структури потрібно досягти. Якщо уяву відмовляється підказати щось, завжди є інтернет.
Декілька прикладів простих покриттів:
1. Тонке одношарове покриття, схоже на тканину.
Склад із мінімальною товщиною, схожий на грубу фарбу, наноситься тонким шаром на рівну поверхню. Мазки робляться декоративним пензликом вертикально або горизонтально, можна чергувати, але тоді треба продумати малюнок.
2. За допомогою терок або кельми.
Можна використовувати техніку “на відлип”. В результаті будуть легкі хвилі або списи на поверхні. Інструмент можна відривати перпендикулярно або під кутом.
3. “Шуба”.
Для її створення на стіну накидають розчин сметаноподібної консистенції. Розрівнюють широким шпателем або сталевим полутерком, прагнучи зробити шар тоншим. Потім, не чекаючи підсихання маси, робочий фрагмент «промокають» фактурним матеріалом. Наприклад, шматком штучного хутра, щіткою.
А художники в душі роблять майже казкові візерунки або навіть часом справжню ліпнину з декоративної штукатурки.
Декоративна штукатурка ціна за роботу Львів
Штукатурний декор – це оригінальний елемент, що вміє покращити дизайн, якого ви хотіли б досягти, багатогранний, модний, і якщо він зроблений правильно, довгостроковий. Разом з тим, нанесення спеціальних сумішей потрібно робити з обережністю і часто не без допомоги кваліфікованого персоналу.
Наведемо основні наші розцінки на ці види робіт:
Декоративна штукатурка ціна з роботою
Нанесення декоративної штукатурки
від 398 грн./м2
Венеціанська штукатурка ціна за роботу
Нанесення декоративної штукатурки
від 488 грн./м2
Якщо замовлення комплексне, Ви гарантовано отримаєте хорошу знижку. На всі виконані роботи надається гарантія. Об’єкт здається завжди вчасно, а кошторисна вартість буде мінімальною.
Дивіться актуальні ціни в нашому Прайсі.
Декоративна штукатурка стін своїми руками
Щоб створити декоративну штукатурку своїми руками та заощадити, спробуйте взяти звичайну шпаклівку.
Етапи роботи:
- Очистити стіни.
- Тріщини та щілини заповнюються шпаклівкою.
- Нею ж вирівнюється стіна.
- Наноситься ґрунтовка.
- Наноситься шар шпаклівки (наша майбутня фактура).
- За допомогою валиків (наприклад, з візерунками), щіток, кельми або зубчастих шпателів їй надається візерунок.
- Найлегше взяти валик і зробити текстуру скуйовджений велюр. Надлишки «прихильності» потім підрівнювати шпателем.
- Висихання, на нього піде близько 24 години.
- Обробка наждачним папером із дрібною шкіркою.
Щоб підкреслити фактурність, пізніше стіну можна пофарбувати у два кольори. Спочатку валиком з довгим ворсом у темніший відтінок, а через добу, коли фарба засохне, валиком із середнім ворсом – у світліший відтінок. Це буде гарно.
Сподіваємося, що у вас все вийде як треба. Якщо ні – звертайтеся до наших спеціалістів, ми завжди врятуємо.
Оздоблення стін декоративною штукатуркою: фото
Прекрасний домашній декор можна відтворити всілякими цікавими засобами. Обштукатурені по-декоративному стіни як прикраса вашої квартири можуть додати нотку творчості та стилю. Дивіться та надихайтеся – більш художній домашній інтер’єр у межах досяжності!
Оздоблення стін декоративною штукатуркою: відео
Потрібна консультація щодо ремонту?
Залишіть заявку, і наші спеціалісти проконсультують вас з усіх питань
Перегляньте інші статті про ремонти
Тренди ремонту квартир у 2024 році
Тренди ремонту квартир 2024 У 2024 році тренди ремонту квартир в Україні акцентують на створенні комфортного, екологічно чистого та функціонального житлового простору. Основні тенденції охоплюють: Екологічність і використання натуральних матеріалів: Зростає попит на екологічні матеріали, такі як дерево, камінь, керамічна плитка та текстиль з натуральних волокон. Окрім того, акцент робиться на безпечності лакофарбових покриттів та
Ремонт будинку
Зміст: Ремонт будинку Власний будинок – це мрія багатьох людей. Він є не тільки місцем для проживання, а й символом затишку, комфорту та сімейного затишку. Але, якщо ви вже володієте власним житлом, ви, напевно, знаєте, що від часу до часу він потребує ремонту. Ремонт будинку – це складний процес, який потребує не тільки зусиль, а
Скільки коштує квадратний метр шпаклювання у Львові?
Скільки коштує квадратний метр шпаклювання у Львові Якщо ви плануєте шпаклювати стіну або стелю у Львові, важливо розуміти витрати на цю роботу. Шпаклювання, також відоме як поклейка шпаклівки, є поширеним методом для створення рівної поверхні перед фарбуванням або приклеюванням шпалер. У цій статті ми розглянемо фактори, що впливають на вартість шпаклювання та надамо вам орієнтовну