Зміст
Правильна послідовність ремонту у квартирі – запорука оперативного виконання робіт та мінімізації витрати матеріалів. Докладно про те, як зробити «правильний» ремонт читайте нижче.

З чого починається ремонт у квартирі?
Якщо планується кардинальна зміна вигляду житла або вам необхідно знати про етапи ремонту квартири в новобудові (з нуля), то починати ремонтні роботи варто зі створення дизайн-проекту, підрахунку бюджету та закупівлі матеріалів. Далі потрібно подбати про вивіз меблів. В іншому випадку, вона може постраждати або пошкодити свіже оздоблення. Та й постійні перенесення меблів з однієї кімнати в іншу швидкості в процес не додадуть.
На наступній стадії провадяться демонтажні роботи (даний етап необхідний при ремонті квартири-вторинки). Якщо йдеться про капітальний ремонт, то демонтувати, крім настінних, підлогових та стельових покриттів, доведеться також елементи комунікаційних систем (проводку тощо). При необхідності на цій стадії виконується демонтаж перегородок та стін. Потрібно пам'ятати про те, що перепланування квартири майже завжди вимагає отримання дозвільної документації, а деякі стіни зовсім не підлягають знесенню чи реконструкції. Складаючи план ремонту квартири, необхідно враховувати цей момент.
Послідовність ремонту квартири в новобудові:
- Огляд квартири. Перевірка стану стін, стелі, підлоги, вікон, дверей, електропроводки та сантехніки.
- Планування. Складання плану ремонту, вибір стилю та дизайну квартири, визначення бюджету та вибір матеріалів.
- Підготовка. Зняття старого покриття, демонтаж старої сантехніки та електропроводки, протирання стін та стелі, зачищення підлоги.
- Електромонтажні роботи. Прокладання електропроводки, установка розеток, вимикачів, світильників та інших електричних приладів.
- Сантехнічні роботи. Установка сантехніки, труб, кранів, бойлера та інших сантехнічних приладів.
- Штукатурні та малярні роботи. Шпаклювання, шліфування та фарбування стін та стелі.
- Укладання підлоги. Вибір та укладання підлогових покриттів, таких як ламінат, паркет, ковролін або плитка.
- Встановлення дверей та вікон. Установка вхідних дверей, міжкімнатних дверей та вікон.
- Монтаж меблів та аксесуарів. Встановлення меблів, побутової техніки, настінних полиць та декоративних елементів.
- Прибирання та декорування. Прибирання квартири від будівельного сміття, декорування та прикрашання інтер’єру.
Правильна послідовність ремонту у квартирі: детальний план
Правильна послідовність ремонту квартири – фактор, від якого залежить те, як швидко закінчаться ремонтні роботи. Залежно від планування житла він може дещо відрізнятися. Орієнтовний порядок проведення робіт наведено далі.

Чорнова обробка в квартирі
Якщо зачистка поверхонь «під нуль» та демонтаж комунікацій закінчено, перше, що доведеться подбати – прокладання нових. На даний етап робіт входять:
- монтаж проводки;
- монтаж сантехнічних елементів (труби, вентилі та ін.);
- шпаклівка та ґрунтовка стін.
При необхідності на цій стадії виконується зведення стін та перегородок, реконструкція дверних та віконних отворів.
Перед чистова обробка квартири
На наступному етапі проведення ремонту у квартирі виконується вирівнювання поверхонь. Зокрема, йдеться про:
- вирівнювання стін;
- вирівнювання стелі;
- вирівнювання підлоги (при необхідності – облаштування стяжки);
- штукатурка поверхонь (ручним способом чи механізована штукатурка).
Важливо: роботи проводяться зверху вниз. Тобто першим вирівнювання стелі, потім стін і на завершальному етапі – підлоги. До речі, стіни можуть бути вирівняні ручним чи машинним способом. Останній варіант забезпечує максимальну оперативність процесу. Однак він не застосовується в тісних приміщеннях, до яких належать, наприклад, санвузли.
Чистова обробка квартири
На зазначеному етапі виробляються основні оздоблювальні роботи. Залежно від початкового дизайн-проекту вони можуть істотно відрізнятися. Як основні роботи можна виділити:
- фарбування поверхонь;
- укладання плитки, клеєння шпалер та інших типів настінних покриттів;
- укладання або настил покриття для підлоги;
- встановлення дверних та віконних отворів;
- встановлення вимикачів, розеток та зовнішніх елементів сантехнічних комунікацій.
У деяких випадках замовники вважають за краще залишати стіни та стелю заштукатуреними. Однак при виборі цього варіанта важливо врахувати, що для кращого ефекту на поверхні доведеться нанести ще один - фінішний шар штукатурки для оздоблення.
Пам'ятайте, що якщо послідовність робіт буде порушена - це може спричинити зайвий бруд і псування готової обробки. Наприклад, не варто робити спочатку укладання підлоги, а потім - оздоблення стін або стелі. У результаті отримаєте нове покриття для підлоги, забруднене фарбою, клеєм, штукатуркою або іншими подібними розчинами.
Щодо того, в якій послідовності робиться ремонт у квартирі в плані проведення робіт по приміщеннях, необхідно сказати, що незалежно від типу планування, починати необхідно від дальнього приміщення квартири та принаймні виконання робіт рухатися у напрямку до входу.
Наприклад, якщо йдеться про ремонт стандартної «двокімнатної», то послідовність ремонту виглядатиме приблизно так:
- балкон;
- зал;
- спальня;
- кухня;
- санвузол;
- коридор (передпокій).
У ряді випадків (за наявності відповідного планування) балкон може виходити на кухню. У подібній ситуації ремонт кухні виконується після закінчення робіт на балконі.
Важливо, що порядок здійснення етапів ремонту квартири може відрізнятись залежно від типу житла. Далі про це – докладніше.
Особливості етапів ремонту квартири в новобудові
Послідовність ремонту у квартирі-новобудові дещо відрізняється від аналогічного процесу, що виробляється у житлі вторинного фонду. Етапи робіт з ремонту квартири у новобудові – нижче.

Почати потрібно з того, що для ремонту в новому фонді краще не використовувати дорогі матеріали. Для багатьох покупка власного житла є значною подією, тому іноді й ремонт власники намагаються виконати відразу краще та дорожче. Чому не слід цього робити?
Протягом кількох років після закінчення будівництва, будинок піддається так званій усадці. У ході усадкових процесів обробка піддається деформації. Залежно від матеріалу будівлі усадка може тривати від 2 до 6 років. Після закінчення цього терміну проведення повторного ремонту стає практично неминучим. Тому витратитися на матеріали та обробку краще після цього часу. Для різних типів будинків усадка може зайняти різний час:
- панель – 2-3 роки;
- цегла – 3-6 років;
- монолітно-каркасні споруди – 1 рік.
Також, щоб уникнути суттєвого псування обробки, необхідно виконати армування стін.
Послідовність виконання ремонту у квартирі первинного типу, а також перелік та обсяг робіт, можуть різнитися залежно від того, в якому саме вигляді вона була придбана. У деяких випадках навіть відсутні стіни та міжкімнатні перегородки. У подібній ситуації необхідно скласти докладний проект, що включає не лише дизайн, а й майбутнє планування. У цьому створення останньої вимагає від власника певних знань у сфері законодавства. Проектуючи план квартири необхідно врахувати, що деякі дії є забороненими. Зокрема:
- винесення опалення на закриті балкони;
- перенесення сантехніки (стояк, каналізація);
- демонтаж кранів вентиляції
Цілком природно, що середньостатистичний обиватель просто не може бути повністю обізнаний про подібні обмеження та норми. Тому ремонт квартири у новобудові має здійснюватись професіоналами. Це допоможе вам не лише уникнути порушення закону, а й заощадити гроші.
Сьогодні на ринку новобудов зустрічається ще один тип квартир – житло з передчистовою обробкою, оснащене:
- міжкімнатними перегородками;
- стяжкою підлоги;
- електропроводкою;
- чорновим оздобленням;
- виконаним розведенням труб.
У випадку, якщо ви придбали житло подібного типу, для чистового оздоблення можна використовувати бюджетні пластикові панелі або інші матеріали схожого типу.
Загалом етапи ремонту квартири в новобудові виглядають наступним чином:
- Складання планування або проекту перепланування (за потреби).
- Монтаж комунікацій: облаштування проводки, каналізації, елементів опалення, розведення труб тощо.
- Облаштування стяжки. За відсутності чи поганої якості виконання такої доведеться виконувати стяжку з нуля. Якщо ж вона вже облаштована (досить якісно), краще відмовитись від зміни. При некваліфікованому втручанні на стяжці можуть виникнути нерівності та дефекти. Надалі це значно ускладнить укладання покриття для підлоги.
- Облаштування звукоізоляції. Як правило, у новобудовах цьому аспекту не приділяється належної уваги.
- Оздоблення стін та підлоги. Як найбільш популярні покриття для підлоги можна виділити плитку (керамограніту або керамічну) і паркет. Обидва матеріали практично не схильні до псування, яке може виникати внаслідок усадкових процесів будівлі. Що стосується стін, то в більшості випадків їх доведеться спочатку вирівняти. Надалі поверхні можна залишити заштукатуреними, закрити пластиком, пофарбувати або обклеїти шпалерами.
- На завершення робіт проводиться ремонт стелі. Він залишається насамкінець, оскільки найкращим варіантом для новобудови стане натяжне стельове покриття. До переваг такої стелі необхідно віднести те, що усадка будівлі на ньому не відбивається.
Тепер ви знаєте про особливості ремонту в новобудові. А як справи з вторинним фондом? Розберемося далі!
Особливості етапів ремонту квартири вторинного житла
Говорячи про вторинний фонд, треба розуміти, що йдеться про квартиру, яка «була у вжитку». Найчастіше ремонт у них коштує трохи дорожче, ніж у новобудовах. Вища вартість обумовлюється насамперед необхідністю проведення великих обсягів демонтажних робіт. Звичайно ж, підсумкова сума кошторису залежить від ваших побажань та початкового стану житла. Детально стадії ремонту квартири та загальна послідовність робіт описані далі.
Для початку необхідно визначитися, про який саме тип ремонту йдеться. Косметичний ремонт часто включає лише заміну обробки та різних приладів, а капітальний - ще й комунікацій, перепланування, стяжку і т.д.
У більшості випадків квартири старого фонду мають порівняно невелику площу, що зумовлює необхідність правильного зонування простору. Звичайно, цей крок вимагає участі професіонала. Інакше навіть після ремонту квартира буде темною, тісною та незатишною.
Також на стадії планування необхідно задуматися про можливу заміну комунікацій. Найчастіше проводка, труби, радіатори опалення та інші подібні елементи є старими та зношеними. Навіть якщо суттєвих дефектів на цю мить не спостерігається, рекомендується провести їхню заміну (якщо її не виконали попередні власники).
Незалежно від того, який тип ремонту ви хочете здійснити, вам доведеться включити в кошторис роботи з демонтажу старої обробки підлоги, стін та стелі. Віконні та дверні конструкції можуть бути замінені повністю, так і відреставровані. Тут все залежить від вашого бюджету, побажань та їхнього поточного стану.

Перед виконанням ремонту необхідно узгодити можливе перепланування, а також – тимчасове відключення електрики, води або інших комунікацій із сусідами та у відповідних інстанціях. Це дозволить уникнути:
- штрафів;
- конфліктних ситуацій;
- виникнення зайвих витрат;
- порушення законодавства.
В цілому, слід сказати, що послідовність ремонту в квартирі (якщо говорити про вторинне житло) може дещо відрізнятися залежно від таких факторів, як:
- вибраний тип ремонту;
- використовувані матеріали;
- площа робіт;
- перелік робіт;
- первісний стан квартири.
Отже, про єдину покрокову інструкцію в даному випадку говорити безглуздо. Приблизний перелік робіт такий самий, як і описаний на початку статті.
Чому важливо замовляти ремонт професіоналів?
Деякі мешканці намагаються виконати ремонт квартири самостійно. Але, як показує практика, інструкцій з інтернету та первинних ремонтних навичок у 100% випадків недостатньо. Подібні спроби закінчуються пустими витратами грошей та необхідністю проведення повторного ремонту.
Потрібен ремонт квартири у Львові ? Спеціалісти компанії "Реммо" гарантують вам:
- оперативність робіт;
- розумну вартість;
- відсутність зайвих витрат;
- звичайно – висока якість ремонту.o.
Перегляньте інші статті про ремонти

Тренди ремонту квартир у 2024 році
Тренди ремонту квартир 2024 У 2024 році тренди ремонту квартир в Україні акцентують на створенні комфортного, екологічно чистого та функціонального житлового простору. Основні тенденції охоплюють: Екологічність і використання натуральних матеріалів: Зростає попит на екологічні матеріали, такі як дерево, камінь, керамічна плитка та текстиль з натуральних волокон. Окрім того, акцент робиться на безпечності лакофарбових покриттів та

Ремонт будинку
Зміст: Ремонт будинку Власний будинок – це мрія багатьох людей. Він є не тільки місцем для проживання, а й символом затишку, комфорту та сімейного затишку. Але, якщо ви вже володієте власним житлом, ви, напевно, знаєте, що від часу до часу він потребує ремонту. Ремонт будинку – це складний процес, який потребує не тільки зусиль, а

Скільки коштує квадратний метр шпаклювання у Львові?
Скільки коштує квадратний метр шпаклювання у Львові Якщо ви плануєте шпаклювати стіну або стелю у Львові, важливо розуміти витрати на цю роботу. Шпаклювання, також відоме як поклейка шпаклівки, є поширеним методом для створення рівної поверхні перед фарбуванням або приклеюванням шпалер. У цій статті ми розглянемо фактори, що впливають на вартість шпаклювання та надамо вам орієнтовну
Потрібна консультація щодо ремонту?
Залишіть заявку, і наші спеціалісти проконсультують вас з усіх питань