Зміст:
Склад фарби для обробки стін та стелі у квартирі
Види фарб для інтер’єру:
- Водоемульсійна фарба. Виготовляється з води з додаванням полімерних речовин, що забезпечують необхідну в’язкість. Пігменти, що фарбують, створюють бажаний відтінок і інтенсивність кольору. Водоемульсійна фарба не пахне. Вона рівномірно лягає на поверхню, що фарбується.
- Акрилова фарба. Це один з різновидів водної емульсії. Вона створює довговічне покриття з водовідштовхувальними властивостями, яке не тріскається після висихання фарби.
- Масляна фарба. Підходить для будь-якої поверхні. Вона недорога та довговічна. Через наявність у складі натуральних масел фарба довго сохне. Має неприємний запах, що тримається кілька днів після виконання робіт. До складу входять токсичні розчинники, тому треба працювати в респіраторі. Необхідно провітрювати приміщення під час та після фарбування.
- Силіконова фарба. Створює водостійке покриття. Вона підходить для зовнішньої та внутрішньої обробки. Склад немає запаху. Фарба із вмістом силікону маскує невеликі дефекти поверхні.
- Латексна фарба. Екологічний та безпечний склад. Рівно лягає, створює довговічне покриття. Швидко сохне. Другий шар можна наносити вже за шість годин після першого.
Вибір складу фарби залежить від того, в якому приміщенні вона використовуватиметься. Наприклад, водоемульсійну фарбу можна вибрати для спальні чи вітальні. Вона підходить для всіх матеріалів, крім кераміки та металу. Для приміщень, де передбачається висока вологість і перепади температур, краще підходить акрилова, латексна і силіконова фарба.
Крім складу, фарби відрізняються фактурою. Вони можуть бути глянсовими, матовими та на пів матовими. Глянцева поверхня найкраще підходить для стін. На ній не надто помітні сліди дотиків та забруднення. Перед нанесенням глянсової фарби важливо ретельно вирівняти поверхню, оскільки така фактура наголошує на нерівності.
Як вибрати колір фарби для стін та стелі?
Часто власники житла вирішують, якого кольору вибрати фарбу для стін та стелі, враховуючи лише власний смак. Іноді невдале поєднання відтінків робить кімнату візуально меншою і темнішою. При виборі колірної гами слід брати до уваги також геометрію приміщення та висоту стелі.
- У кімнатах нестандартної форми можна використати контрастне оформлення. Низьку стелю краще залишити світлим, а стіни пофарбувати у темний колір. Якщо кімната непропорційно вузька, можна оформити три стіни темним, четверту — контрастним світлим відтінком.
- У приміщенні правильної форми можна використовувати одну колірну гаму для стін та стелі. Стеля, як правило, роблять світлішою, стіни — на кілька тонів темнішими. Для класичного інтер’єру вибирають коричневі, кремові та сині відтінки. Для скандинавського підійде перехід від білого до сірого, блакитні, оливкові, світло-жовті тони.
- У кімнаті з невисокими стелями та темною підлогою краще використовувати світлу фарбу для стін та стелі. Це зорово збільшує простір, робить кімнату світлою та затишною.
- Темний колір підійде лише для кімнати з високою стелею. Якщо власник житла хоче використовувати темну фарбу для кімнати з низькими стелями, краще зіграти на контрасті темного і світлого. Наприклад, верхню частину дворівневої стельової конструкції можна пофарбувати темним, а нижню – світлим.
Вибір колірної гами також залежить від стилю інтер’єру, меблів та декоративних деталей.
Вибір фарби для стін на кухні
Щоб правильно вибрати фарбу для стін кухні, важливо врахувати таке:
- Покриття має бути стійким до високої вологості та коливань температури.
- Стіни на кухні часто брудняться, тому найкраще вибирати фарбу, що миється.
- Склад має бути екологічно безпечним. Заборонено використовувати емульсії, що при нагріванні виділяють токсичні речовини.
- Для фарбування поверхні поруч із гарнітуром над плитою потрібно вибирати фарбу із протипожежними властивостями.
Яку вибрати фарбу, що миється, для стін на кухні? Є варіанти з різним складом. Використовувати на кухні масляну фарбу заборонено через її токсичність та різкий запах. Найкраще для цих цілей підходять акрилові та латексні склади.
Акрилова фарба, що миється, не має запаху. Вона рівно лягає на будь-яку поверхню, приховує невеликі дефекти. Покриття можна протирати вологою ганчіркою і при необхідності мити з використанням засобів для чищення.
Латексна фарба більш зносостійка. Вона підходить для обробки зон із підвищеним навантаженням. Для очищення поверхні можна використовувати дезінфікуючі засоби.
І акрилові, і латексні фарби виробляють паропроникне покриття. Воно перешкоджає утворенню цвілі на стінах за умов високої вологості.
Не рекомендується використовувати для кухні матові фарби. На такій поверхні добре помітні забруднення та сліди дотиків, які дуже складно відмити.
Вибір фарби для стін у ванній кімнаті
Іноді для стін у ванній використовують хлор каучукову фарбу, розроблену для басейнів. Вона створює покриття, що нагадує гумову плівку. Однак використовувати цей варіант слід з обережністю. Фарба розрахована на експлуатацію за температури не вище +27 градусів. Крім того, покриття не пропускає повітря, тому під ним може з’явитися цвіль.
Багато фарб стійкі до вологи та перепадів температури, але більшість з них не витримує попадання гарячої хлорованої води. Тому фарбувати ділянку стіни, що безпосередньо прилягає до ванни або душу, не рекомендується. Краще обробити його кахельною плиткою. Якщо все-таки вирішено використовувати фарбу, бажано додатково встановити захисний екран зі скла або прозорого полікарбонату.
Вибір фарби для стін у коридорі
Перед тим, як вибрати фарбу для стін коридору, важливо врахувати особливості цього приміщення:
- Часте відчинення дверей призводить до перепадів температури. Покриття має витримувати їх без деформації.
- На стіну може потрапляти волога та бруд від взуття та верхнього одягу. Тому потрібно використовувати водостійку фарбу, що миється.
- Є велика можливість пошкодити покриття, коли у квартиру заносять меблі, велосипеди, велику побутову техніку і т.д. У зв’язку з цим шар фарби повинен бути стійким до подряпин та потертостей.
- Щоб уникнути появи грибка, краще вибирати фарби, які утворюють покриття що дихає.
- Не рекомендується використовувати токсичні суміші. Це може бути небезпечним для здоров’я, оскільки коридор складно провітрювати.
Вибір фарби для стін у спальні чи вітальні
- Водоемульсійні фарби добре пропускають повітря, не виділяють різкого запаху, швидко сохнуть.
- Акрилові дозволяють отримати стійке покриття, яке не боїться механічних пошкоджень.
- Латексні фарби лягають на поверхню тонким шаром, зберігаючи текстуру поверхні. Підходять для декоративної штукатурки та шпалер під фарбування.
- Силіконові фарби мають хорошу повітропроникність, стійкі до вологи.
- Масляні – створюють довговічне покриття, але довго сохнуть та мають токсичний склад.
Для решти поверхні підійде водоемульсійна або акрилова фарба. Це дозволить створити довговічне покриття та заощадити.
Що таке водоемульсійна фарба?
Водоемульсійна фарба – це склад на водній основі. Потрібну консистенцію та в’язкість забезпечують полімерні речовини. Для надання будь-якого відтінку використовуються фарбувальні пігменти. Вони продаються окремо. Барвник можна дозувати для отримання бажаної інтенсивності кольору.
Водні емульсії не мають запаху, утворюють міцне довговічне покриття. Вони легко витримують вологість. Фарба швидко сохне внаслідок випаровування води.
Яку водоемульсійну фарбу вибрати для стін? Можна використовувати емульсію будь-якого виду. Вибір залежить від особливостей приміщення, стиль інтер’єру. Це питання вирішується після створення дизайн проєкту та планування бюджету ремонту.
Вибір фарби для стелі з гіпсокартону та дерева
Дерев’яні стелі зустрічаються в заміських будинках та квартирах. Натуральне дерево в обробці надає інтер’єру оригінальності. Таке оформлення підходить для кімнат зі стандартною вологістю та без різких перепадів температури.
Вибір оздоблення для стелі залежить від стилю інтер’єру. Якщо це кантрі, шале або прованс, бажано зберегти природну текстуру дерева. В цьому випадку фарбування не обов’язкове. Достатньо покрити поверхню лаком для захисту від вологи.
Якщо оформлення інтер’єру не передбачає збереження натуральної деревної текстури, то стелю можна пофарбувати.
Щоб зрозуміти, яку фарбу краще вибрати для стелі з дерева, необхідно врахувати особливості приміщення. Якщо у ньому передбачається висока вологість, краще використовувати акрилову або силіконову фарбу. В інших випадках підійде масляна та водоемульсійна фарба. Це правило діє при виборі фарби для гіпсокартонних стель.
Перед тим як вибрати фарбу для стелі із гіпсокартону або дерева, потрібно визначити її фактуру. Краще віддавати перевагу матовим та напівматовим варіантам. Вони здатні приховати нерівності та дефекти поверхні.
Глянець, навпаки, наголошує на недосконалості відблисками світла. Якщо вибраний такий варіант покриття, потрібно ретельно вирівняти стелю перед фарбуванням.
Фарбування стін ціна
Найменування робіт | Одиниця виміру | Ціна |
---|---|---|
Фарбування стін водоемульсійною фарбою | м2 | 100 грн |
Фарбування стелі водоемульсійною фарбою | м2 | 100 грн |
Фарбування дерев'яних поверхонь | м2 | 100 грн |
Грунтування поверхні стін, один шар | м2 | 20 грн |
Потрібна консультація щодо ремонту?
Залишіть заявку, і наші спеціалісти проконсультують вас з усіх питань.
Переглянути інші статті про ремонти
Тренди ремонту квартир у 2024 році
Тренди ремонту квартир 2024 У 2024 році тренди ремонту квартир в Україні акцентують на створенні комфортного, екологічно чистого та функціонального житлового простору. Основні тенденції охоплюють: Екологічність і використання натуральних матеріалів: Зростає попит на екологічні матеріали, такі як дерево, камінь, керамічна плитка та текстиль з натуральних волокон. Окрім того, акцент робиться на безпечності лакофарбових покриттів та
Ремонт будинку
Зміст: Ремонт будинку Власний будинок – це мрія багатьох людей. Він є не тільки місцем для проживання, а й символом затишку, комфорту та сімейного затишку. Але, якщо ви вже володієте власним житлом, ви, напевно, знаєте, що від часу до часу він потребує ремонту. Ремонт будинку – це складний процес, який потребує не тільки зусиль, а
Скільки коштує квадратний метр шпаклювання у Львові?
Скільки коштує квадратний метр шпаклювання у Львові Якщо ви плануєте шпаклювати стіну або стелю у Львові, важливо розуміти витрати на цю роботу. Шпаклювання, також відоме як поклейка шпаклівки, є поширеним методом для створення рівної поверхні перед фарбуванням або приклеюванням шпалер. У цій статті ми розглянемо фактори, що впливають на вартість шпаклювання та надамо вам орієнтовну
Поділитись